ایام محرم 1398
1399/06/25 12:34:46
سرویس صحن
فرشادان در نطق میان دستور:

آقای روحانی برخی از وزارتخانه های تحت امر شما ناکارآمدند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی بعضی از وزارتخانه های تحت امر شما عملا ناکارآمد هستند، در این مملکت چه خبر است؟ با این وضعیت باید از دولت تدبیر و امیددست شست و به دولت آینده امیدوار باشیم.
آقای روحانی برخی از وزارتخانه های تحت امر شما ناکارآمدند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی بعضی از وزارتخانه های تحت امر شما عملا ناکارآمد هستند، در این مملکت چه خبر است؟ با این وضعیت باید از دولت تدبیر و امیددست شست و به دولت آینده امیدوار باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202009103242633086.jpg آقای,روحانی,برخی,از,وزارتخانه,های,تحت,امر,شما,ناکارآمدند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید مهدی فرشادان در جلسه علنی صبح امروز(سه شنبه، 25 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: پرونده مجلس دهم با تمام فراز و فرودها و سیاست های خرد و کلانش بسته شد و امروز باید اراده مجلس یازدهم را برای باز کردن گره مشکلات در عمل ببینیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: همه ما می دانیم در این برهه ی حساس از زمان، گرانی و تحریم های بی رحمانه، مسئولیت و رسالت مجلس یازدهم را سنگین تر کرده است مگر غیر از این است که باید آستین همت را بالا بزنیم تا خط اقتصادی کشور ترسیم شود؟

وی ادامه داد: اگر امروز بهبود معیشت اقشار ضعیف و طبقه کارگر، اولویت کار مجلس است، اما وظیفه ذاتی دولت چیست؟ وظیفه دولت این است که تمرکز زدایی و بخشی نگری در حوزه صنعت و تولید داخل را نهادینه کند تا به توسعه متوازن برسد زیرا هر استانی، دارای ظرفیت ها و پتاسیل های خاصی است که متاسفانه توجه همیشگی دولتمردان به کلانشهرها باعث غفلت از استان ها شده است که استان کردستان یکی از استان های محروم و فراموش شده است.

این نماینده مجلس بیان کرد: نمایندگان  بر اساس قانون مجلس طرح سئوال، حقی محفوظ شده برای نمایندگان مجلس است. حال سئوال بنده این است، آقای رئیس جمهور چرا حمایت کردها از دولت تدبیر و امید را فراموش کرده اید؟ چرا با نگاه دوگانه و نگاه ابزاری به کردها، بی اعتمادی را نهادینه کرده اید یا به داد کردستان برسید یا از تعبیر رهبر معظم انقلاب شرم کنید، ایشان، کردستان را سرزمین فدارکاری های بزرگ دانستند.

وی گفت: آقای روحانی هر روز شاهد افتتاح پروژه ها و (علی برکت الله) در دیگر استان ها هستیم، نگاه تبعیض آمیز و جزیره ای شما به استان کردستان به هیچ عنوان پسندیده نیست، به شما توصیه می کنم یا حداقل قدرشناس رای ۷۳ درصدی کردها باشید یا از فرمایشات رهبر معظم انقلاب الگو بگیرید. ایشان سال آخر دولت ها را سال حساسی دانستند که نباید پیگیری امور به هیچ وجه سست شود. آقای روحانی تفسیر بنده این است که سست بودن رفتار مدیریتی حضرتعالی در حوزه اقتصاد کردستان (اظهر من شمس) است و برای ما ثابت شد دولت حضرتعالی، دولت عدالت محوری نبوده است.

فرشادان ادامه داد: سخنان بنده به هیچ عنوان تسویه حساب سیاسی نیست بلکه بیان واقعیاتی است تا سیاستمداران عملگرا به آن بیندیشند. سخنان بنده، می تواند معیار توسعه باشد، توسعه ی شفافیت، توسعه در سطح ملی، توسعه به اضافی کردستان، نه توسعه منهای کردستان. من درباره استانی سخن می گویم که می تواند لنگر گفتمان توسعه محور در سطح ملی باشد، توسعه اقتصادی کردستان باید از پشت تریبون ها خارج شود و به دل روستاها برود. توسعه اقتصادی کردستان باید از لای صفحات روزنامه ها خارج شده و به سمت احداث کارخانه های کوچک برود. تا زمانیکه توسعه اقتصادی کردستان از پشت میز و اتاق جلسات خارج نشده و به کمک چرخ تولید نرود مسکن بی خاصیت است.

وی اظهارداشت: درباره استانی سخن می گویم که مردمانش کارد به استخوانشان رسیده است. درباره دولت تدبیر و امید سخن می گویم که می توانست از هدر رفت درآمدها و سرمایه های کردستان جلوگیری کند، اما با مردم کرد رو راست نبود.

نماینده مردم مردم سنندج و دیواندره در مجلس بیان کرد: آقای رئیس جمهور بفرمایید برای تولید دلال پرور کردستان، اشتغال بی رونق کردستان و صنعت ورشکسته کردستان چه قدم بزرگی برداشته اید؟ بدون شک تاریخ از شما یاد خواهد کرد بنابراین تلاش کنید در این فرصت باقی مانده برای اقتصاد فلج کردستان، ریل گذاری کنید تا به نیکی از شما یاد شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: ما به هیچ عنوان از افتتاح کارخانه در شیراز، اصفهان، خراسان و دیگر استان ها ناراحت نیستیم، بر عکس، خیلی هم خرسندیم چرا که یک جوان در گوشه ای از کشور مشغول به کار شده است، اما سئوال بنده این است کردستان که قطب توت فرنگی، گندم، دامپروری و کشاورزی و معادن غنی است چرا باید بیکارترین استان کشور باشد؟ بیکاری استان کردستان نشان می دهد، دولت در اجرای برنامه ششم توسعه و اقتصاد مقاومتی درجا زده است.

فرشادان گفت: آقای روحانی مسئولیت خودتان را بازنگری کنید، عملکرد خودتان را در کردستان بسنجید، عملکرد شما در کردستان منجر به رویه نامتعارفی بنام بی اعتمادی سیاسی شده است، پشت کردن حضرتعالی به رأی کردها، اعتماد مردم به شعارهای انتخاباتی را خشکاند و به توسعه نامتوازن در بخش زیرساخت ها از جمله راه، گردشگری و صنعت منجر شده است

وی ادامه داد: سئوال بنده این است، نمی دانم چگونه با وجدان راحت و آرامش خاطر خوابتان می برد در حالى ما هر روز با رنج کولبری و مرگ کولبران در گورستان دست و پنجه نرم می کنیم؟! ما هنوز شرمنده آزاد و فرهاد خسروی، در برابر کولبری هستیم که در برف و کولاک جان دادند، ما امروز شرمنده (مانی هایی) هستیم که برای خرید لب تاپ و برنامه شاد کولبری کرد ولی شادیش نقش برآب شد. آیا حضرتعالی می خواهید شرمنده بی سامانی کولبران باشید؟! آیا هنوز مرگ کولبران شما را اقناع نکرده که بفکر احداث کارخانه در کردستان باشید؟

فرشادان بیان کرد: آقای رئیس جمهور مردم با دستفروشی و زباله گردی نمی توانند به گفتار درمانی های بی مصرف شما امیدوار باشند. کردستان ۸ درصد آب کشور را در خود جای داده اما هنوز در روستاهای هوراسان و دیواندره بادیه و تانکر آب آشامیدنی تامین می کنند، هنوز ما نتوانسته ایم مشکلات راه و اینترنت مردم روستاهای کردستان را حل کنیم، حل نشدن این مشکلات اولیه نشان می دهد که با مسئولان در کردستان بی لیاقتند یا حضرتعالی با مردم فاصله دارید، نبود عدالت و انضباط ملی در سند بودجه، چالش بلندمدت پیش روی استان کردستان است، کم کاری ها و کاستی ها در کردستان من، فقط با بودجه جهشی و اعتبارات ویژه قابل جبران است.

وی گفت: بنده بعنوان وکیل مردم کرد از همین تریبون درخواست می کنم هنوز هم می شود برای ریل گذاری یک کارخانه، یک طرح زیر بنایی، یک پروژه تولیدی بزرگ در کردستان، طرح گردشگری و احداث تله کابین آبیدر سنندج اقدام کنیدکه هم با اسناد بالادستی همخوانی دارد و هم در راستای عدم وابستگی اقتصاد کشور به نفت موثر خواهد بود.

فرشادان بیان کرد: آقای رئیس جمهور انصاف حکم می کند به وزارت بهداشت و کادر درمان و پرستاران زحمکتش دستمریزاد بگویم. اما در ابعاد دیگر علی الخصوص اقتصاد و کسب و کار، نقدهای زیادی بر دولت وارد است. بد نیست دولت در قضیه رفع تبعیض از قوه قضاییه الگو بگیرد، عده ای تحریم ها را به ابزاری برای شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت ها تبدیل کرده اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: آقای روحانی!  بعضی از وزارتخانه های تحت امر شما عملا ناکارآمد هستند. در این مملکت چه خبر است؟ روزی لبنیات گران می شود، روز دیگر مصالح ساختمانی، روزی شکر نایاب می شود و روزی نرخ مسکن و اجاره بها سر به فلک می کشد؟ با این وضعیت باید از دولت تدبیر و امید دست شست و به دولت آینده امیدوار باشیم زیرا همانطور که رهبری فرمودند: پس از این دولت، دولت تازه نفسی خواهد آمد که کارها را با جدیت بیشتر دنبال خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet