حلول ماه ربیع الاول
1388/08/16 12:32:00
سرویس سیاسی
در خصوص اختلاف نظر مجلس و دولت در مورد ماده 13

هیات رییسه راهکارهای رفع اختلاف را بررسی می‌کند

**عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: هنوز جمع بندی کاملی در خصوص اختلاف نظر مجلس و دولت در خصوص ماده ۱۳ لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها صورت نگرفته و دستور کار جلسه‌علنی فردا ادامه رسیدگی به مواد باقیمانده این لایحه طبق روال قبل می‌باشد.

در جلسات علنی هفته گذشته مجلس نمایندگان در هنگام بررسی ماده 13 لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها، پیشنهاد دولت مبنی بر تشکیل صندوقی برای واریز منابع ناشی از اجرای هدفمندکردن یارانه‌ها را مغایر اصل 53 قانون اساسی دانستند و به ایجاد حسابی در خزانه برای این منظور و پیش بینی هزینه کرد این منابع در بودجه سنواتی رای دادند.

رییس جمهور نیز با حضور در جلسه علنی روز سه‌شنبه اعلام کرد که چنانچه منابع ناشی از اجرای هدفمندکردن یارانه‌ها بودجه سنواتی دیده شود حاضر به اجرای لایحه نیست و لایحه را ازمجلس مسترد خواهد کرد.

"حمیدرضا حاجی‌بابایی" در این رابطه به خبرنگار خانه ملت گفت: تاکنون جمع بندی کاملی در خصوص اختلاف نظر مجلس و دولت در خصوص ماده 13 لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها صورت نگرفته، لذا دستور کار جلسه‌علنی فردا ادامه رسیدگی به مواد باقیمانده این لایحه طبق روال قبل می‌باشد.

وی در خصوص پیشنهاد جدید دولت مبنی بر ایجاد حساب هدفمند کردن یارانه‌ها در خزانه با شرط صرف نظر کردن از منظور کردن آن در بودجه سالانه اظهار داشت: اعضای هیات رییسه مشغول بررسی راهکارهای مطرح شده می‌باشند اما هنوز جمع‌بندی نهایی در خصوص این موضوع صورت نگرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet