خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/06/29 14:55:00
سرویس سیاسی
سیاهکلی ضمن انتقاد از برخی سفرای ایران:

بخش زیادی از فعالیت‌های وزارت امورخارجه باید اقتصادی باشد

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس با بیان اینکه بخش زیادی از فعالیت‌های وزارت امورخارجه باید در حوزه اقتصادی باشد گفت: سفرا باید وضعیت کشورهایی که در آن ماموریت دارند را بررسی کنند تا مشخص شود در چه بخشی از امور اقتصادی می‌توانند به کشور کمک کنند.
بخش زیادی از فعالیت‌های وزارت امورخارجه باید اقتصادی باشد نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس با بیان اینکه بخش زیادی از فعالیت‌های وزارت امورخارجه باید در حوزه اقتصادی باشد گفت: سفرا باید وضعیت کشورهایی که در آن ماموریت دارند را بررسی کنند تا مشخص شود در چه بخشی از امور اقتصادی می‌توانند به کشور کمک کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106324783363.jpg بخش,زیادی,از,فعالیت‌های,وزارت,امورخارجه,باید,اقتصادی,باشد Icana

لطف اله سیاهکلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم تمرکز وزارتخارجه و سفرای ایران در سایر کشورها بر مسائل اقتصادی، اظهار داشت: تغییر پارادایم و تمرکز بر فعالیت‌های اقتصادی در وزارت امورخارجه لازم است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه روش وزارت خارجه باید تغییر کند، بیان کرد: اکنون بیشتر فعالیت‌های وزارت خارجه در حوزه سیاسی انجام می‌شود.

وزارت خارجه بر حوزه اقتصادی تمرکز کند

وی افزود: بخش زیادی از فعالیت‌های وزارت امورخارجه باید در حوزه اقتصادی باشد، زیرا جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر تحت تحریم است و باید صادرات خود را تقویت کند.

سیاهکلی با اشاره به اهمیت تقویت صادرات، ادامه داد: اگر صادرات صورت گیرد، جهش و رونق در بخش تولید ایجاد خواهد شد و در همین راستا سفرای جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها باید درست انتخاب شود.

سفرای ایران، رایزنی اقتصادی را در کشورهای محل ماموریت خود ندارند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: سفرای جمهوری اسلامی ایران فعالیت لازم را در برخی کشورها ندارند، این در حالی است که سفارتخانه‌های ایران از جایگاه و موقعیت رفاهی خوبی برخوردار هستند.

وی افزود:  وقتی کسی به عنوان سفیر انتخاب می‌شود و از امکانات خوبی استفاده می‌کند، باید برای کشور خویش کارایی لازم را داشته باشد.

دانش اقتصادی برای سفرای ایران در سایر کشورها لازم است

سیاهکلی با بیان اینکه سفرا باید دانش اقتصادی لازم را داشته باشند، گفت: سفرا باید وضعیت کشورهایی که در آن ماموریت دارند را بررسی کنند تا مشخص شود در چه بخشی از امور اقتصادی می‌توانند به کشور کمک کنند که منجر به حل مشکلات می‌شود و آموزش‌های لازم را به تاجران بدهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet