حلول ماه ربیع الاول
1399/06/31 20:13:12
سرویس سیاسی
حیدری:

لایحه جامع قانون انتخابات ضعیف بود/ دولت مجددا لایحه‌ای را به مجلس ارائه کند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است لایحه جامع قانون انتخابات که در مجلس دهم از سوی دولت به قوه مقننه تقدیم شد، به حدی ضعیف است که دولت باید مجددا لایحه‌ای را ارائه کند.
لایحه جامع قانون انتخابات ضعیف بود/ دولت مجددا لایحه‌ای را به مجلس ارائه کند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است لایحه جامع قانون انتخابات که در مجلس دهم از سوی دولت به قوه مقننه تقدیم شد، به حدی ضعیف است که دولت باید مجددا لایحه‌ای را ارائه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006105526113651.jpg لایحه,جامع,قانون,انتخابات,ضعیف,بود/,دولت,مجددا,لایحه‌ای,را,به,مجلس,ارائه,کند Icana

شهریار حیدری در گفت‌‎وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نواقص موجود در قوانین انتخاباتی، گفت: وزارت کشور باید برای اصلاح قوانین انتخاباتی اقدامات لازم را انجام دهد در این زمینه مجلس شورای اسلامی آمادگی اصلاح قوانین انتخاباتی را دارد و شورای نگهبان نیز بارها بر این موضوع تاکید کرده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه اصلاح قانون انتخابات باید توسط وزارت کشور تهیه شود، بیان کرد: متاسفانه با وجود آمادگی مجلس و شورای نگهبان، هنوز این ضعف وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در دوره قبل مجلس، وزارت کشور لایحه جامع قانون انتخابات را تقدیم مجلس کرد، افزود: لایحه ضعیف بود و مجلس نیاز دید که آن را اصلاح کند.

حیدری با اشاره به اینکه لایحه باید به گونه‌ای باشد که بسیار کم نیاز به اصلاح داشته باشد، ادامه داد: وقتی قرار باشد در همه بخش‌ها اصلاحاتی انجام شود دیگر نمی‌توان بر آن نام لایحه گذارد، بلکه طرح است. لایحه دولت باید کارشناسی شده و قوی باشد تا مجلس برای تصویب آن با کمترین تغییر، قانع شود.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپلذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه جامع قانون انتخابت، مجلس قبل را قانع نکرد زیرا ضعیف بود و نمایندگان مجبور به اصلاح شدند و نمی‌توان بر آن نام لایحه گذارد، بلکه این لایحه به دلیل نیاز به تغییرات زیاد در مجلس تبدیل به طرح می‌شود.

وی افزود: به عنوان فردی که 26 سال در وزارت کشور فعالیت داشته، معتقدم قانون انتخابات نیاز به اصلاح دارد و در اجرای انتخابات نیز مشکلاتی  داریم.

حیدری با بیان اینکه نظارت و بازرسی در انتخابات مشکلی ندارد، گفت: نظارت کار خاصی نمی کند و بیشتر رفع تکلیفی است و بازخوردی ندارد، آنچه اهمیت دارد، اجرا است که برعهده وزارت کشور می‌باشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پایه نظارت و بازرسی قدرتمند ، وضع قانون قوی و قابل اجرا است که تاکنون وزارت کشور در این زمینه موفق نبوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet