هدر موبایل
1388/08/16 10:39:00
سرویس کمیسیون ها

دستور جلسات هفتگی کمیسون‌های مجلس

**دستور جلسات کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی از روز شنبه ۱۷ تا روز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه اعلام شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کمیسیون آموزش و تحقیقات این هفته به ادامه بررسی لایحه حمایت از شرکتهای دانش بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات و بررسی وضعیت آنفولانزای نوع (A) در آموزش و پرورش، وزارتخانه‌های علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می پردازد.

همچنین معارفه رئیس دانشگاه پیام نورو معارفه معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بررسی برنامه‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دستور کارهفته جاری این کمیسیون قرار دارد.

کمیسیون اجتماعی نیز این هفته رسیدگی به طرح استفساریه ماده (113) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386 و لایحه اصلاح ماده (14) قانون حقوق و مزایای مستمر، پس‌انداز ثابت، حق بیمه و بیمه‌درمانی مشمولین قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران مصوب 1368 و ماده (190) قانون استخدامی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مصوب 1382 و الحاق ماده (187) مکرر به قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مصوب 1370 (اعاده شده از شورای محترم نگهبان) را در دستور کار خود دارد.

کمیسیون اقتصادی طی هفته جاری به بررسی طرح ارائه تسهیلات برای امور وقفی و طرح استفاده از تسهیلات صندوق ذخیره ارزی و ادامه بررسی لایحه توسعه ابزارها ونهادهای مالی جدید در راستای تسهیل و اجراء سیاستهای کلی اصل (44) قانون اساسی می پردازد.

همچنین وزیر اموراقتصادی و دارایی جهت پاسخگویی به سؤالات نادران وتوکلی نمایندگان تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر،رحیمی نماینده ملایر،کواکبیان نماینده سمنان،اولیاء نماینده یزد و صدوق ومطورزاده نماینده خرمشهر،عثمانی نماینده بوکان در کمیسیون اجتماعی مجلس حضور می یابد.

همچنین وزیر بازرگانی و معاونین وی نیز برای ارائه گزارشی پیرامون برنامه‌های جاری و آتی وزارتخانه مذکوربه کمیسیون اجتماعی می آیند.

این گزارش می افزاید، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی طی هفته جاری به بررسی طرح یک فوریتی اعلام روز 29 دی‌ماه به‌عنوان روز غزه نماد مقاومت فلسطین وطرح یک فوریتی افشاء نقض حقوق بشر توسط آمریکا در جهان امروز و بررسی شوردوم لایحه چگونگی اعتراض کارکنان مشمول قوانین استخدامی نیروهای مسلح نسبت به آراء صادره از هیأتهای رسیدگی به تخلفات انضباطی می پردازد.

همچنین وزیر امورخارجه جهت پاسخ به سوال مشترک نوباوه‌وطن نماینده تهران،شمیرانات،ری و اسلامشهر،مهدی‌سنایی نماینده نهاوند، فلاحت‌پیشه نماینده اسلام‌آباد غرب و دالاهو،نقوی حسینی نماینده ورامین،علی‌مطهری نماینده تهران،شمیرانات،ری و اسلامشهر،سیداحمدرضادستغیب نماینده شیراز، پزشکیان نماینده تبریز،اسکو و آذرشهر،مقیمی نماینده خمین در جلسات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حضور می یابد.

وزیر امورخارجه همینطور به سوالات،کواکبیان نماینده سمنان،بشیری نماینده پاکدشت،اولیاء نماینده یزد و صدوق، محبی‌نیا نماینده میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب،امین‌شعبانی نماینده سنندج، کامیاران و دیواندره و سوال مشترک،هدایت‌خواه نماینده بویراحمد و دنا،سودانی نماینده اهواز، میرتاج‌الدینی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهرو موسوی جرف نماینده آبادان نیز پاسخ خواهد داد.

همچنین بررسی سوالات الهیان نماینده تهران،شمیرانات، ری و اسلامشهر، تجری نماینده قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب،کرمی‌راد نماینده کرمانشاه،احمدی بیغش نماینده شازند ومحبی‌نیا نماینده میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب ازوزیر امور خارجه در دستور کار این هفته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرار دارد.

کمیسیون امنیت همچنین این هفته به بررسی طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب 1363می پردازد.

کمیسیون انرژی در جلسات هفته جاری،به بررسی طرح لغو ماده (3) قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران خواهد پرداخت.

همچنین وزیر نفت جهت پاسخگویی به سؤالات ولی اسماعیلی نماینده گرمی، قمری نماینده ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چرداول، ‌پولادی نماینده ایلام، ایوان،مهران،شیروان‌وچرداول،عزتی نماینده دهلران، دره‌شهر و آبدانان، کواکبیان نماینده سمنان،عیسی جعفری نماینده بهار و کبودرآهنگ، اولیاء نماینده یزد و صدوق،رحمانی نماینده اقلید،عنایت الله هاشمی نماینده سپیدان و موسوی جرف نماینده آباداندر جلسات این هفته کمیسیون انرژی حاضر می شود.

همچنین طی هفته جاری جلسه مشترک کمیسیون انرژی و دیوان محاسبات کشور در دیوان محاسبات کشور برگزار می شود.

گزارش خانه ملت می افزاید:کمیسیون برنامه و بودجه در جلسات این هفته خود به بررسی گزارش دیوان محاسبات درخصوص عملکرد مالی سال 1387 مجلس شورای اسلامی وبررسی تقاضای تحقیق و تفحص عده‌ای از نمایندگان از واگذاری و پرداخت سودسهام عدالت می پردازد.

همچنین این کمیسیون این هفته گزارش مربوط به عدم رعایت بند(61) ماده واحده قانون بودجه سال 1388 کل کشوررا جمع بندی می کند.

همینطور بازدید از پژوهشکده رویان وابسته به جهاددانشگاهی از جمله دستور کارهای این هفته کمیسیون برنامه و بودجه است.

کمیسیون بهداشت و درمان طی هفته جاری گزارش مشاور شهردار تهران در امور سلامت و کارشناسان ذی‌ربط در خصوص طرح سنجش عدالت در شهر را بررسی خواهد کرد.

همچنین، بررسی طرح مقررات امور پزشکی، دارویی و مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و بررسی طرح مجازات استفاده غیرمجاز از عناوین علمی از جمله دستور کارهای این هفته کمیسیون بهداشت است.

کمیسیون بهداشت این هفته همچنین به بررسی گزارش مدیرعامل محترم مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان(محک) وبررسی طرح مقررات امور پزشکی، دارویی و مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی می پردازد.

به گزارش خانه ملت، کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور این هفته به بررسی مشکلات مترو با حضور مسؤولان ذی‌ربط می پردازد.

همچنین وزیر کشور به همراه معاونان سیاسی و امنیتی خود طی هفته جاری به کمیسیون شوراها می آید.

کمیسیون صنایع و معادن نیز در جلسات این هفته خود به ادامه بررسی طرح سرمایه‌گذاری- توسعه اشتغال و بخش‌خصوصی و بررسی طرح افزایش توان اعتباری بانکها و حمایت از تولید می پردازد.

همچنین انتخاب اعضاء هیأت تحقیق و تفحص درخصوص حادثه معدن باب نیزو استان کرمان به استناد ماده (198) آئین‌نامه داخلی از جمله دستور کارهای این کمیسیون است.

وزیر صنایع و معادن نیز این هفته جهت پاسخگویی به سؤالات، نصیری‌قیداری نماینده زنجان و طارم، عثمانی نماینده بوکان،نژادفلاح نماینده ساوجبلاغ و طالقان، شجاعی‌کیاسری نماینده ساری، نقوی نماینده ورامین و یحیی‌زاده نماینده تفت و میبد در جلسات کمیسیون صنایع و معادن حاضر می شود.

همچنین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت پاسخگویی به سوالات قمری نماینده ایلام، مهران، شیروان و چرداول،اقبال محمدی نماینده مریوان، نصیرپور نماینده سراب و سوال مشترک تابش نماینده اردکان،سازدار نماینده مرندو جلفا،اولیاء نماینده یزد و صدوق،کواکبیان نماینده سمنان،علیخانی نماینده قزوین،ترابی قهفرخی نماینده شهرکرد، امیرطاهرخانی نماینده تاکستان،جهانبخش امینی نماینده کرمانشاه،محمودزاده نماینده مهاباد، محسنی بندپی نماینده نوشهر و چالوس،امیری‌خامکانی نماینده زرند و کوهبنان،مقیمی نماینده خمین،جمشید انصاری نماینده زنجان و طارم وسیدحسین‌هاشمی نماینده میانه به کمیسیون صنایع و معادن می آید.

همچنین کمیسیون صنایع و معادن این هفته طی نشست مشترکی با وزیران صنایع‌ومعادن، بازرگانی و اموراقتصادی و دارایی به بحث و تبادل نظر پیرامون فرآیند مدیریت واردات، بررسی موانع تعرفه‌ای توسعه صنایع داخلی می پردازد.

گزارش خبرنگار خانه ملت می افزاید:کمیسیون عمران این هفته به بررسی گزارش دفتر همکاریهای فناوری ریاست جمهوری و طرح یک فوریتی استفاده از تسهیلات صندوق ذخیره ارزی،لایحه جامع منابع طبیعی و آبخیزداری کشور می پردازد.

اعضا کمیسیون عمران همچنین این هفته از پروژه‌های عمرانی پاوه و اورامانات بازدید می کنند.

وزیر کشور و معاون وزیر و رئیس ستاد مدیریت بحران کشور نیز با حضور در جلسات این هفته کمیسیون عمران به ارائه گزارشی درخصوص اعتبارات، عملکرد و حوادث و زلزله اخیر تهران می پردازند.

همچنین وزیر راه و ترابری جهت پاسخگویی به سؤالات،ذاکر، سازدار، علیخانی، قربانی، نژادفلاح، وارطان، کواکبیان و کیخا و حیات‌مقدم نمایندگان ارومیه، مرند، قزوین، قائنات، ساوجبلاغ، ارامنه شمال، سمنان، زابل‌و زهک و ماهشهربه کمیسیون عمران می آید.

کمیسیون فرهنگی این هفته نشست مشترکی با دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی درخصوص فرآیند تعامل بین دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون برگزار می کند.

همچنین بررسی گزارش رئیس سازمان تربیت بدنی در خصوص برنامه‌های سازمان تربیت بدنی و

هیأت تحقیق و تفحص از سازمان تربیت‌بدنی در دستور کار این هفته کمیسیون فرهنگی قرار دارد.

بر اساس این گزارش،کمیسیون قضائی و حقوقی طی هفته جاری به بررسی لایحه نحوه رسیدگی به تخلفات و أخذ جرائم مربوط به امورحمل و نقل و عبور و مرور وسایل نقلیه و بررسی لایحه حمایت از خانواده می پردازد.

همچنین وزیر دادگستری جهت پاسخگویی به سؤال مطورزاده نماینده خرمشهردر کمیسیون قضایی حضور می یابد.

کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی نیز این هفته به بررسی شور دوم لایحه چگونگی حفاظت دریا و رودخانه‌های مرزی از آلودگی به مواد نفتی و لایحه یک فوریتی سرمایه‌گذاری- توسعه اشتغال و بخش خصوصی وطرح مقررات امور پزشکی، دارویی و مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی می پردازد.

کمیسیون اصل نودم قانون اساسی طی هفته جاری رسیدگی به پرونده کلاسه 6181، اتخاذ تصمیم نسبت به نامه‌های شماره 532697/836305/103/700 مورخ 4/8/1388 وزارت امورخارجه و 36130 مورخ 28/7/1388 مجلس شورای اسلامی رادر دستور کار خود دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،کمیسیون ویژه پیگیری و نظارت اجراء اصل 44 قانون اساسی نیز این هفته با حضور مسؤولان ذی‌ربط به بررسی ابعاد مختلف واگذاریهای انجام شده در اجراء اصل(44) قانون اساسی و استماع گزارش هیأت داوری اصل(44) قانون اساسی می پردازد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet