ایام محرم 1398
1399/06/25 18:48:12
سرویس فرهنگی
با تأکید اعضای کمیسیون آموزش؛

آموزش و پرورش متولی مهدهای کودک می‌شود

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تأکید اعضای این کمیسیون برای متولی‌گری آموزش و پرورش بر مهدهای کودک خبر داد و گفت: در نشست امروز مقرر شد کمیته‌‎ای متشکل از آموزش و پرورش، مرکز پژوهش‌ها و بهزیستی برای پیشبرد این روند تشکیل شود.
آموزش و پرورش متولی مهدهای کودک می‌شود سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تأکید اعضای این کمیسیون برای متولی‌گری آموزش و پرورش بر مهدهای کودک خبر داد و گفت: در نشست امروز مقرر شد کمیته‌‎ای متشکل از آموزش و پرورش، مرکز پژوهش‌ها و بهزیستی برای پیشبرد این روند تشکیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103913399064.jpg آموزش,و,پرورش,متولی,مهدهای,کودک,می‌شود Icana

احمدحسین  فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز (سه‌شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، اظهار کرد: دستور کار امروز کمیسیون، رسیدگی به وضعیت مهدهای کودک با حضور وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان بهزیستی کشور بود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که "مهدهای کودک نباید به عنوان یک مرکز خدماتی دیده شوند بلکه مرکز پرورشی و آموزشی هستند"، گفت: بررسی‌های امروز کمیسیون نشان داد که فقط 7 درصد مهدهای کودک زیر نظر این سازمان  اداره می‌شوند و این در حالی است که سازمان بهزیستی مدعی است برنامه‌های آموزشی و پرورشی در مهدهای کودک را زیر نظر  دارد.

وی ادامه داد: از میان 93 درصد دیگر، درصد اعظمی از مهدهای کودک زیر نظر آموزش و پرورش و بخشی دیگر خارج از نظارت آموزش و پرورش اداره می‌شود به نحوی که هر نهاد و دستگاهی بدون ضابطه مهد کودک  تأسیس کرده‌اند.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: نهایتا با تأکید کمیسیون بر تقویت بار آموزشی و پرورشی، مقرر شد که کمیته‌ای برای تشخیص متولی مهدهای کودک به آموزش و پرورش تشکیل شود تا این روند شتاب زده نباشد. بر همین اساس نمایندگانی از بهزیستی، آموزش و پرورش، اعضای کمیسیون و مرکز پژوهش‌های مجلس برای تعیین تکلیف متولی مهدهای کودک تعیین شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet