ایام محرم 1398
1399/06/26 13:57:46
سرویس صحن
میرمحمدی در نطق میان دستور مطرح کرد:

لغو اجرای پروتکل الحاقی در صورت فعال شدن مکانیزم ماشه

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس تاکید کرد: اگر سیستم مکانیزم ماشه را فعال کنند مجلس انقلابی کوتاه نخواهند آمد و دولت را موظف می کند که تمام تعهدات برجامی از جمله پروتکل الحاقی را رها کند.
لغو اجرای پروتکل الحاقی در صورت فعال شدن مکانیزم ماشه نماینده مردم تفت و میبد در مجلس تاکید کرد: اگر سیستم مکانیزم ماشه را فعال کنند مجلس انقلابی کوتاه نخواهند آمد و دولت را موظف می کند که تمام تعهدات برجامی از جمله پروتکل الحاقی را رها کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006104086683322.jpg لغو,اجرای,پروتکل,الحاقی,در,صورت,فعال,شدن,مکانیزم,ماشه Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید جلیل میرمحمدی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 26 شهریور) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: نمایندگان و مسئولین، یزد؛ تشنه ترین قطعه کشور عزیز ما است، به خاطر کمبود آب، من تشکر می کنم از وزیر نیرو و وزیر راه و شهرسازی دستورات خوبی دادند، امیدوارم به زودی زود شاهد اجرایی شدن جدی خط دوم انتقال آب باشیم،وزرا توجه کنند که بحث حیات استان مطرح است و در این زمینه بحث عدد و رقم مطرح نباشد. امروز با تانکر آب به روستاهای تفت و میبد می رود و دبه های 20 لیتری آب شرب مردم این منطقه تامین می شود از این رو خواهش می کنم این صدای مظلومیت را بشنوید.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس ادامه داد: نرخ ارز، بحث بورس و گرانی ها امان از این مردم بریده است، آقای رئیس جمهور چه می کنید؟ آقای رئیس جمهور در دفترتان نشسته اید فکری به حال مردم کنید هر روز گریبان نمایندگان گرفته می شود هر روز مردم سوال می کنند، سفره مردم هر روز کوچکتر می شود. آقای رئیس جمهور نه جواب سوال می دهید و نه پیگیری می کنید دلتان به این خوش است نشسته اید و دستور می دهید و فکر می کنید مملکت گل و بلبل است. در این زمینه فکری کنید.

وی بیان کرد: استان یزد بهشت سرمایه گذاری است. کاش وزیر صنعت، معدن و تجارت معرفی شود تا حداقل بتوان درخواستی کرد، وزارت صمت و مسئولین مربوطه می توانند با حضور دراین استان برای صنایع پاک و سبز برنامه ریزی کنند، استان یزد می تواند در این زمینه می تواند پایگاه خوبی باشد.

این نماینده مجلس گفت: خواهش می کنم مجلس ورود کند، استان یزد وقفیات زیادی دارد به شدت در این زمینه دچار مشکل هستیم و هیچ برنامه ای برای مدیریت وقفیات وجود ندارد. 30 سال است در یک شهرستان بالغ بر 800 میلیارد تومان وقف بی برنامه رها شده است، مسئولین استانی تصمیمی و برنامه ای ندارند عملکرد خود را در شهرستان میبد و تفت در زمینه فرهنگی در 10 سال گذشته ارائه دهند.

 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: امروز مذاکره کنندگان ما در برجام غفلت کردند و مکانیزیم ماشه را به دشمن دادند اما دشمن، آمریکا و اروپا توجه کنید اگر بخواهید سیستم مکانیزم ماشه را فعال کنید حتما مجلس انقلابی کوتاه نخواهند آمد و دولت ایران را موظف می کند که تمام تعهدات برجام از جمله پروتکل الحاقی را رها کند، از مجلس می خواهم که در این زمینه طرح سه فوریتی ارائه دهد و اجازه ندهد دشمن از غفلت دولت در برجام سوء استفاده کند.

میرمحمدی در پایان گفت: استان یزد معادن بسیاری دارد اما در شهرستان تفت معادن دارند هم تخریب معادن را رقم می زنند و هم آسیب های زیست محیطی را به جا می گذارند و مردم روستا ناراضی می شوند، از وزارت صمت و مسئولین استانی می خواهم به طور جد ورود کنند و اجازه ندهند حق روستاییان پایمال شود و خسارت های وارد شده را از معدن داران بگیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet