انتخابات ریاست جمهوری
1399/06/26 21:09:00
سرویس اجتماعی
در نشست امروز جمعی از نمایندگان تهران با مسئولان مربوطه مطرح شد

پل باقرشهر تا پایان دی ماه افتتاح می‌شود/ تعیین تکلیف وضعیت مرکز درمانی هاشمی‌نژاد کهریزک پس از 5 سال بلاتکلیفی

در نشست جمعی از نمایندگان تهران با مسئولان شهرداری، اوقاف، بهزیستی، فرماندار شهرری و بخشدار کهریزک، وضعیت مرکز درمانی هاشمی‌نژاد پس از ۵ سال بلاتکلیفی تعیین تکلیف و مقرر شد پل باقرشهر تا پایان دی‌ماه افتتاح و اعتبار روکش آسفالت خیابان شهید رجایی تا آرادکوه در بودجه ۱۴۰۰ لحاظ و لکه‌گیری آن هم در اسرع وقت انجام شود.
پل باقرشهر تا پایان دی ماه افتتاح می‌شود/ تعیین تکلیف وضعیت مرکز درمانی هاشمی‌نژاد کهریزک پس از 5 سال بلاتکلیفی در نشست جمعی از نمایندگان تهران با مسئولان شهرداری، اوقاف، بهزیستی، فرماندار شهرری و بخشدار کهریزک، وضعیت مرکز درمانی هاشمی‌نژاد پس از 5 سال بلاتکلیفی تعیین تکلیف و مقرر شد پل باقرشهر تا پایان دی‌ماه افتتاح و اعتبار روکش آسفالت خیابان شهید رجایی تا آرادکوه در بودجه 1400 لحاظ و لکه‌گیری آن هم در اسرع وقت انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202009101333220660.jpg پل,باقرشهر,تا,پایان,دی,ماه,افتتاح,می‌شود/,تعیین,تکلیف,وضعیت,مرکز,درمانی,هاشمی‌نژاد,کهریزک,پس,از,5,سال,بلاتکلیفی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نشست جمعی از نمایندگان تهران با مسئولان شهرداری، اوقاف و بهزیستی تهران و فرماندار شهرری و بخشدار کهریزک امروز ( ( چهارشنبه، 26 شهریورماه ) به منظور بررسی مشکلات شهرستان ری، کهریزک و اختلافات میان بهزیستی و سازمان اوقاف در مورد وضعیت مرکز درمانی هاشمی‌نژاد کهریزک برگزار شد.

سید نظام‌الدین موسوی، عضو مجمع نمایندگان استان تهران در این نشست با اشاره به بازدیدهای نمایندگان تهران از مناطق مختلف این کلانشهر، گفت: جمعی از نمایندگان با حضور مسئولان مربوطه در هر بخش به طور مداوم بازدیدهایی را از مناطق مختلف استان تهران دارند و سپس جلساتی را در مجلس برای ایجاد هماهنگی‌ها و رفع مشکلات برگزار می‌کنند.

نشست مجمع نمایندگان استان تهران با دکتر محمد باقر قالیباف

وی با اشاره به بازدید اخیر مجمع نمایندگان استان تهران از کهریزک، افزود: در این بازدید در جریان مشکلات مردم قرار گرفتیم؛ کهریزک جزو بخش‌های بزرگ و پرجمعیت حاشیه تهران است که بخش عمده مشکلات و مسائل کلانشهر تهران به آن سرازیر می‌شود.

موسوی ادامه داد: آرامستان تهران (بهشت زهرا)، دفن زباله و وجود آرادکوه مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده و در عین حال با مسائلی مانند حاشیه‌نشینی و حضور اتباع بیگانه مواجه هستیم؛ بازدیدهای میدانی را از چند نقطه کهریزک داشتیم، مسائل  و مشکلات زیاد بود و قرار شد با حضور فرماندار و بخشدار در نشستی مشکلات را بررسی و پیگیری کنیم که امیدواریم با هماهنگی و همراهی مسئولان تا جایی که مقدور است رفع شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نخستین مشکل مربوط به شهرداری تهران است که چندین پروژه نیمه تمام و همچنین تعهداتی که برعهده اش بوده را انجام نداده است.

وی با انتقاد از اینکه مرکز درمانی هاشمی‌نژاد به مدت 5 سال تعطیل است و باید برای بازگشایی آن چاره‌اندیشی کنیم، گفت: نیت واقف و حقوقی باید تأمین شود.

بوی بد تهران نیاز به هزینه کردن نداشت

سید علی یزدی‌خواه در ادامه با انتقاد از اینکه شهرری تا کی باید تاوان بی‌توجهی نسبت به جانمایی آرامستان تهران را بدهد، گفت: بوی بد تهران نیاز به هزینه کردن نداشت، متأسفانه 110 میلیارد تومان برای آن بودجه پیش‌بینی شد در حالی که جانمایی بهشت زهرا مربوط به دهه 40 است و نیاز است منتقل شود.

نشست مجمع نمایندگان استان تهران با دکتر محمد باقر قالیباف

وی با انتقاد از اینکه شهرداری تهران کار عمرانی خاصی را برای ری انجام نداده، تصریح کرد: آلودگی‌های زیست محیطی در اطراف روستاهای نزدیک به آرادکوه زیاد است و نیاز است به این موضوع توجه شود.

یزدی‌خواه با تأکید بر ضرورت تأمین بودجه پل غیرهمسطح باقرشهر یادآور شد: آخر آذر ماه ما به این موضوع ورود خواهیم کرد؛ شهرستان ری به حد کافی مشکلات سرریز تهران را تحمل می‌کند و هیچ منطقه‌ای در پایتخت 80 کمپ ترک اعتیاد ندارد و ما موافق تبدیل مرکز درمانی هاشمی نژاد به مرکز درمانی و بیمارستان هستیم که به مردم منطقه خدمات رسانی کند و نباید این فضا بیش از این معطل بماند.

مسائل ملی را می‌توان در بودجه سالانه دید

مجتبی توانگر در ادامه با یادآوری مشکلات کهریزک گفت: باید به مسائل کلان مانند سوزاندن زباله به صورت ملی نگاه کرد و در بودجه لحاظ شود، مسائل ملی را می‌توان در بودجه سالانه دید و مقدمات آن را در فراکسیون مدیریت شهری مهیا کرد.

توکلی معاون استاندار تهران و فرماندار شهرستان ری در ادامه با انتقاد از اینکه عمده مشکلات پایتخت به شهرستان ری تحمیل شده و رفع آنها مطالبه جدی مردم است، افزود: یکی از مشکلات اساسی تعهدات در زمان توسعه بهشت زهرا حدود 10 سال پیش است که برخی از آنها اجرایی نشد و در چند سال اخیر صورت جلسه‌ای که به تأیید شورای شهر تهران رسید رها شد و هیچ بندی از آن اجرا نشد.

نشست مجمع نمایندگان استان تهران با دکتر محمد باقر قالیباف

وی ادامه داد: 160 هکتار از بهترین اراضی و زمین‌های مردم تبدیل به آرامستان برای مردم پایتخت شد، در این رابطه نیاز است به تعهدات عمل شود؛ پروژه تقاطع پل غیرهمسطح باقرشهر بلاتکلیف مانده و گویا پیمانکار از مجموعه خارج و پروژه تعطیل شده است.

معاون استاندار تهران با اشاره به ایجاد شهر آفتاب گفت: در ورودی کهریزک باید رینگی ایجاد می‌شد اما بعد از 5 سال پروژه رها و باعث نارضایتی مردم کهریزک شده است. همچنین ورودی آزادراه تهران- قم مسدود است و تأمین اعتبار نشده است.

توکلی با اشاره به دفن زباله در مجموعه آرادکوه یادآور شد: قرار بود روکش آسفالت از شهرستان ری تا آرادکوه انجام شود اما تنها دو مرتبه انجام و رها شد؛ ورودی کهریزک و زیرگذر مشکل دیگری است و بیشترین تصادفات را داریم.

وی ادامه داد: 33 هکتار  از اراضی 160 هکتاری تبدیل به بوستان شده و قرار بود به عنوان فاصله بین شهر و بهشت زهرا ایجاد شود اما 33هکتار کماکان همچنان بلاتکلیف است؛ درخواست شده 500 هکتار مجدد در شهرستان ری آرامستان ایجاد شود و مقدمات تحویل زمین در شهرداری تهران پیگیری می‌شود. درخواست ما این بود آن را در چند نقطه از تهران جانمایی شود اما علیرغم مخالفت ما تأکید می‌کنند مکان برای دفن نداریم و نیاز است پروژه تقاطع غیرهمسطح جزو پروژه‌های اولویت دار پس از 10 سال قرار گیرد و به عنوان پروژه مهم تعیین تکلیف شود.

اجازه هرگونه بارگذاری جدید برای شهرستان ری را نمی‌دهیم

معاون استاندار تهران با تأکید بر اینکه اجازه هرگونه بارگذاری جدید برای شهرستان ری را نمی‌دهیم، گفت: باید مرکز درمانی هاشمی نژاد تبدیل به مرکز درمانی 16 ساعته و بر اساس وقفنامه عمل شود.

نشست مجمع نمایندگان استان تهران با دکتر محمد باقر قالیباف

صفا صبوری معاون فنی و عمرانی شهرداری در مورد پروژه باقرشهر گفت: این پروژه به دلیل تخلفات عدیده پیمانکار با مشکل مواجه شد و مسئولان سازمان مهندسی گفتند تا آخر خرداد پروژه را تحویل می‌دهیم که به دلیل ورود کرونا از اسفند عملیات عمرانی ممنوع شد و دو ماه نتوانستیم کاری انجام دهیم. طی دو مرحله مبلغ 500 میلیون به پیمانکار پرداخت شد اما متأسفانه کاری انجام نداد در نهایت پروژه را از وی تحویل گرفتیم و به پیمانکار دیگری واگذار کردیم که پیمانکار جدید قول داد 3 ماهه آن را تحویل دهد بنابراین ادامه عملیات پروژه از اول مهر استارت می‌خورد و آخر آذرماه تحویل داده می‌شود.

شهر آفتاب امسال بودجه ندارد

وی با بیان اینکه شهر آفتاب امسال بودجه ندارد، گفت: این پروژه جزو پروژه‌های بودجه‌دار شورای شهر نیست و به دنبال آن هستیم پیشنهادی را در فصل بودجه ارائه کنیم تا در بودجه 1400 تأمین اعتبار شود. البته شورای شهر تصمیم گرفته مجمع با مشارکت انجام شود و تأمین هزینه پروژه های خارج از شهر نیاز به مجوز شورای شهر دارد، همچنین اعتبار روکش آسفالت جاده کهریزک را باید در بودجه 1400 پیش‌بینی و با فرماندار رایزنی کنیم.

تا کی باید مجموعه شهری برای تصمیمات حوزه مدیریتی تاوان دهد

امین بابایی بخشدار کهریزک با بیان اینکه تا کی باید مجموعه شهری برای تصمیمات حوزه مدیریتی تاوان دهد و مردم پس دهنده تاوان باشند، گفت: نباید نسبت به این مسائل بی‌توجه باشیم، قدردان خدمات شهرداری در گذشته هستیم اما متأسفانه معضلات و مشکلات به شهرستان ری تحمیل می‌شود.

وی ادامه داد: دفن روزانه بیش از 8 هزار تن زباله، هدایت مردگان تهران و سالانه 400 میلیون لیتر فاضلاب به شهرستان ری مشکلی جدی است. همچنین متأسفانه کامیون‌های زباله و شیرآبه‌های سرازیر شده جاده‌ها را دچار مشکل کرده است و باید برای این مشکلات چاره‌اندیشی شود. اطراف کهریزک به اندازه کافی مراکز ترک اعتیاد و آرادکوه و مراکز ماده 16 وجود دارد و اگر قرار است مرکزی ایجاد شود باید به مردم منطقه خدمات دهد و مردم تاب آوری مسائل خاص حاشیه‌ای را در اطراف و جوار منازل مسکونی ندارند.

پروانه مافی مشاور امور مجلس شهرداری تهران بر ضرورت رفع مشکلات شهرستان ری تأکید کرد و افزود: بحث‌های کلانی مانند جمع‌آوری آرادکوه، آرامستان در حیطه وظایف ما نیست و در سطح کلان باید به آنها نگاه کرد، می‌طلبد این موارد برای فراکسیون مدیریت شهری مجلس دسته‌بندی و اولویت‌بندی شود و در نشستی به حل و فصل نهایی رسید.

همه مکلف و موظف هستیم مشکلات باقرشهر و کهریزک را حل و برطرف کنیم

عبداللهی مدیرکل اوقاف استان تهران با بیان اینکه همه مکلف و موظف هستیم مشکلات باقرشهر و کهریزک را حل و برطرف کنیم، گفت: باید در مورد بهشت زهرا فکر اساسی کرد و همچنین پل غیرهمسطح باقرشهر مشکل ترافیک را تا حدود زیادی حل می‌کند، قدمت آرادکوه به 45 سال پیش بازمی‌گردد و دولت باید با اعطای زمین و ساخت آن خارج از شهر این مشکل را حل کند و همچنین ایجاد مرکز زباله‌سوز بسیار مهم است.

وی ادامه داد: در ابتدای انقلاب تعدادی از معلولان جنگی به مرکز درمانیهاشمی‌نژاد منتقل می‌شدند و در حال حاضر به مدت 5 سال است تعطیل شده و درخواست ما این است بر اساس نیت واقف عمل شود و در کنار خدمات درمانی، خدمات دیگر هم انجام شود و باید تبدیل به مرکز درمانی شود.

شاهرخی مدیر کل بهزیستی استان تهران با بیان اینکه مرکز درمانی هاشمی نژاد یکی از مراکز قدیمی بهزیستی است، گفت: باید در راستای خدمت به جامعه هدف حرکت و به مردم خدمت کنیم.

نشست مجمع نمایندگان استان تهران با دکتر محمد باقر قالیباف

صلاح الدین فاطمی نژاد مدیرکل دفتر حقوقی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه مرکز درمانیهاشمی‌نژاد در سال 1328 وقف شده است، گفت: یکسری متولی تعیین شد که پس از آن تولیت وزارت بهداری تعیین شد و وزارت بهداری به بهداری و بهزیستی تغییر نام یافت و سپس موسسه‌ای در سال 1351 به نام آسایشگاه معلولان کهریزک یا امین الدوله تأسیس شد و تا سال 58 استفاده می‌شد و در نهایت بهزیستی با کمک خیرین آن را توسعه داد و ملک وقف شده اولیه نیست.

فاطمی‌نژاد ادامه داد: پسر واقف عضو موسس موسسه بودند و سپس موسسه به بهزیستی واگذار شد و به مدت 50 سال برای خدمات رسانی به معلولان استفاده می‌شد که کارایی آن در کمیته املاک برای استفاده درمانی تصویب شد.

در نهایت با اجماع نمایندگان و مسئولان حاضر در نشست مقرر شد پل غیرهمسطح باقرشهر تا پایان دی ماه افتتاح و اعتبار روکش آسفالت رجایی تا آرادکوه در بودجه 1400 لحاظ و لکه‌گیری آن در اسرع وقت انجام شود همچنین مرکز درمانی شهید هاشمی نژاد به منظور خدمات رسانی به بیماران و نیازمندان مردم منطقه به بیمارستان تبدیل شود.

همچنین قرار شد هفته آینده جلسه تکمیلی با حضور مسئولان حاضر در نشست امروز، برگزار شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet