خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/06/27 12:32:00
سرویس بین الملل
دیدار سفیر اتریش در تهران با امیرعبداللهیان:

نمایش ساختگی سازش امارات و بحرین با تل آویو صرفا هدف انتخاباتی دارد و فاقد ارزش است

اشتفان شلتس سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران در دیدار با دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل مجلس شورای اسلامی گفت: ایران کشوری بزرگ، تاریخی و متمدن است و نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه مهم است.
نمایش ساختگی سازش امارات و بحرین با تل آویو صرفا هدف انتخاباتی دارد و فاقد ارزش است اشتفان شلتس سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران در دیدار با دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل مجلس شورای اسلامی گفت: ایران کشوری بزرگ، تاریخی و متمدن است و نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه مهم است. https://cdn.icana.ir/d/019/202009105590995823.jpg نمایش,ساختگی,سازش,امارات,و,بحرین,با,تل,آویو,صرفا,هدف,انتخاباتی,دارد,و,فاقد,ارزش,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اشتفان شلتس سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران با دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار, امیرعبداللهیان با اشاره به تاریخ روابط ۵۰۰ ساله دو کشور گفت:«مناسبات تاریخی و مراودات دیرینه تهران و وین  پشتوانه مناسبی برای تقویت و تحکیم همکاری فیمابین است».

وی با توجه به تشکیل گروه‌های دوستی پارلمانی ایران و اتریش در مجلس یازدهم، بر توسعه هرچه بیشتر مناسبات پارلمانی تاکید کرد.

امیرعبداللهیان با انتقاد از رفتار استکباری کاخ سفید در نمایش عادی سازی روابط امارات ‌‌و بحرین با رژیم صهیونیستی گفت: آمریکا با توسل به زور و رفتار آمرانه در صدد اجبار حاکمان برخی کشورهای خلیج فارس برای ایجاد رابطه با تل آویو است، اگر رفتار استکباری و‌ تحقیر آمیز  آمریکا در این موضوع دخیل نبود نیازی به نمایش سیرک ترامپ در بالکن کاخ سفید وجود نداشت.

وی افزود: نمایش ساختگی سازش امارات و بحرین با تل آویو صرفا هدف انتخاباتی دارد و فاقد ارزش است.

اشتفان شلتس، سفیر اتریش در تهران با تاکید بر جایگاه و اهمیت ایران در ثبات بخشی و امنیت در معادلات منطقه‌ای عنوان کرد:«اتریش، ایران را کشور مهم و دارای نقشی بسزا در منطقه به ویژه در مبارزه با تروریسم و داعش می داند».

وی همچنین با اشاره به این که ایران کشوری بزرگ و تاریخی و متمدن است و نقش ایران در منطقه مهم است بیان داشت: «اهمیت توسعه مناسبات پارلمانی، افزایش مراودات و همکاری دو کشور را موجب خواهد شد و وین نسبت به تقویت تعاملات دو کشور از مسیر دیپلماسی پارلمانی تاکید دارد».

در این دیدار آخرین مناسبات پارلمانی، دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله تحولات انتخاباتی آمریکا و‌ وضعیت عراق، سوریه، افغانستان و یمن مورد توجه قرار گرفت./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet