خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/06/29 15:49:00
سرویس سیاسی
رشیدی کوچی:

اگر تحزب فراگیر بود، دولت در سال پایانی خود اینگونه عمل نمی کرد

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان این که اگر تحزب در کشور فراگیر بود، دولت در سال پایانی فعالیت خود اینگونه عمل نمی کرد، گفت: وقتی یک حزب از دولت حمایت می‌کند، باید در مورد عملکرد آن دولت نیز پاسخگو باشد.
اگر تحزب فراگیر بود، دولت در سال پایانی خود اینگونه عمل نمی کرد عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان این که اگر تحزب در کشور فراگیر بود، دولت در سال پایانی فعالیت خود اینگونه عمل نمی کرد، گفت: وقتی یک حزب از دولت حمایت می‌کند، باید در مورد عملکرد آن دولت نیز پاسخگو باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006109509566545.jpg اگر,تحزب,فراگیر,بود،,دولت,در,سال,پایانی,خود,اینگونه,عمل,نمی,کرد Icana

جلال رشیدی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص فعالیت حزبی، گفت: فعالیت حزبی امری مثبت است و اگر در کشور فعالیت حزبی به معنی واقعی کلمه رونق داشته باشد، شاهد شرایط فعلی نبودیم.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس ضمن انتقاد از عملکرد دولت به خصوص در سال پایانی دوره دوازدهم ریاست جمهوری، بیان کرد: اگر تحزب در کشور فراگیر بود، دولت در سال پایانی فعالیت خود اینگونه عمل نمی کرد. 

احزاب دولت‌ها را تا آخرین لحظه مجبور به کار کردن می‌کنند

وی افزود: در صورت وجود فعالیت حزبی موثر در کشور، احزاب از اهرم‌هایی که در اختیار دارند، دولت‌ها را تا آخرین لحظه مجبور به کار کردن می‌کنند.

رشیدی کوچی با بیان اینکه در ایران حزب به معنای واقعی کلمه نداریم، ادامه داد: احزاب دم انتخابات شکل می‌گیرند و پس از انتخابات بدون اینکه به مردم پاسخگو باشند، کرکره را پایین می کشند.

احزاب حامی دولت باید پاسخگو باشند

نماینده مردم مرودشت و پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه احزابی که از دولتی حمایت کرده‌اند، باید پاسخگو باشند، گفت: احزابی که کاندیدایی را معرفی کرده‌اند و به پیروزی رسیده را باید پشتیبانی کنند و درباره اینکه آن فرد بعد از انتخابات چگونه عمل کرده است، باید پاسخ دهند.

رشیدی کوچی با تاکید بر این که هنوز هم در قانون احزاب می‌تواند اصلاحاتی انجام شود تا احزاب قدرتمند و پاسخگویی داشته باشیم و نسبت به عملکرد خود به مردم توضیح دهندگفت: اکنون فقط اسمی از احزاب مانده و عملکرد آن‌ها مثبت نیست./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet