حلول ماه ربیع الاول
1399/06/29 14:30:03
سرویس اقتصادی
شریعتی نیاسر تشریح کرد

اصلاح قانون حمایت از صنایع پایین دستی نفت روی میز کمیسیون انرژی

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: "تهاتر بدهی‌های دولت به صندوق توسعه ملی با هدف تنفس خوراک پالایشگاه‌ها" مهمترین تغییری است که در صورت اعمال اصلاحیه، در "قانون حمایت از صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات با استفاده از سرمایه گذاری مردمی" ایجاد می‌شود.
اصلاح قانون حمایت از صنایع پایین دستی نفت روی میز کمیسیون انرژی عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: "تهاتر بدهی‌های دولت به صندوق توسعه ملی با هدف تنفس خوراک پالایشگاه‌ها" مهمترین تغییری است که در صورت اعمال اصلاحیه، در "قانون حمایت از صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات با استفاده از سرمایه گذاری مردمی" ایجاد می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106543392484.jpg اصلاح,قانون,حمایت,از,صنایع,پایین,دستی,نفت,روی,میز,کمیسیون,انرژی Icana

مالک شریعتی نیاسر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره "اصلاح قانون حمایت از صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات با استفاده از سرمایه گذاری مردمی" که به تازگی اعلام وصول شده است، گفت: این قانون در مجلس دهم به تصویب رسید و پس از آن وزارت نفت آیین‌نامه اجرایی آن را تدوین و ابلاغ کرد، همچنین حدود دو ماه گذشته شرکت‌های متقاضی با توجه به توانمندی‌های‌شان از سوی شرکت نفت انتخاب شدند لذا طبق این قانون باید در روزهای آتی مجوز احداث پالایشگاه‌های جدید و طرح‌های بهینه‌سازی پالایشگاه‌های قبلی اعلام شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به موازات اجرای قانون، به منظور رفع برخی از اشکالات و اجرای بهتر، بنده به همراه آقای حسنوند نماینده اندیمشک و عضو کمیسیون انرژی طرحی را آماده کردیم که در پی آن 9 تبصره به قانون مذکور با هدف تقویت آن اضافه خواهد شد.

به گفته وی "تهاتر بدهی‌های دولت به صندوق توسعه ملی با هدف تنفس خوراک پالایشگاه‌ها" مهمترین تغییری است که در صورت اعمال این اصلاحیه در "قانون حمایت از صنایع پایین دستی نفت خام و میعانات با استفاده از سرمایه گذاری مردمی" ایجاد می‌شود و به نوعی این قانون با اضافه شدن 9 تبصر مذکور تکمیل خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این طرح که به تازگی در صحن علنی مجلس اعلام وصول شده است به کمیسیون انرژی مجلس فرستاده می شود و پس از بررسی در کمیسیون انرژی به صحن علنی ارسال می‌شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet