حلول ماه ربیع الاول
1399/06/29 17:49:00
سرویس سیاسی
مالکی با اشاره به بیانیه اتحادیه اروپا در خصوص عدم پایبندی ایران به تعهدات برجامی:

جمهوری اسلامی به هر اقدام آمریکا پاسخ قاطعانه‌ای خواهد داد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی به تعهدات برجامی خود پایبند بود، گفت: آمریکایی‌ها بدانند که اگر بخواهند مکانیسم ماشه را فعال کنند با اقدام متقابل جمهوری اسلامی مواجه خواهند شد.
جمهوری اسلامی به هر اقدام آمریکا پاسخ قاطعانه‌ای خواهد داد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی به تعهدات برجامی خود پایبند بود، گفت: آمریکایی‌ها بدانند که اگر بخواهند مکانیسم ماشه را فعال کنند با اقدام متقابل جمهوری اسلامی مواجه خواهند شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006109433881720.jpg جمهوری,اسلامی,به,هر,اقدام,آمریکا,پاسخ,قاطعانه‌ای,خواهد,داد Icana

فدا حسین مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به بیانیه اتحادیه اروپا در خصوص عدم پایبندی ایران به تعهداتش در برجام اشاره کرد و گفت: قطعا؛ اظهارات اروپایی‌ها پذیرفتی نیست و متاسفانه این‌ها همیشه یکی به میخ و یکی به نعل می‌زنند و البته دنباله‌رو سیاست‌های آمریکا هستند.

وی در ادامه افزود: اروپایی‌ها اخیرا در شورای امنیت به تمدید تحریم‌های تسلیحاتی رای ممتنع دادند، اما می‌توانستند به شدت با این اقدام مخالفت خود را اعلام کنند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با اعتقاد براینکه جمهوری اسلامی به تعهدات خود پایبند بوده و هرآنچه را که می‌بایست در این خصوص انجام دهد عملیاتی کرده است.  

این نماینده مردم در ادامه افزود: آمریکایی‌ها بیش از 2 سال از برجام خارج شده‌اند و گاه و بیگاه نیز تهدیدات پوچی را علیه کشورمان انجام می‌دهند، اما متاسفانه اروپایی‌ها هیچگونه واکنشی را نسبت به اقدامات آمریکا نشان ندادند؛ بنابراین ما از همان ابتدا گفته بودیم اگر پایبندی به تعهدات فقط یکطرفه باشد ما نیز به همان روال سابق برخواهیم گشت.

وی به اظهارات پمپئو در رابطه با فعالسازی مکانیسم ماشه اشاره و تصریح کرد: اگر تهدیدات آمریکایی‌ها ادامه پیدا کند و همچنین بخواهند مکانیسم ماشه را فعال کنند؛ قطعا ایران خروج از برجام را در دستور کار خود قرار خواهد داد و این کار را حتما انجام خواهیم داد.

مالکی در ادامه افزود: آمریکایی‌ها هر اقدامی که علیه جمهوری اسلامی انجام دهند و بخواهند حق ملت را تضییع کنند؛ قطعا ما نیز مماشات نخواهیم کرد و اقدام متقابل را انجام خواهیم داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet