حلول ماه ربیع الاول
1399/06/30 21:36:00
سرویس سیاسی
رحمانی:

جمهوری اسلامی همواره در راستای منافع کشورهای منطقه قدم برداشته است/ تعامل با کشورهای منطقه گام های عملی می طلبد

سخنگوی فراکسیون مبارزه با فساد اقتصادی درمجلس گفت:کشورهای منطقه باور دارند که جمهوری اسلامی به  عنوان قدرت منطقه،همواره در راستای منافع این کشورها قدم برداشته و هیچ گاه روحیه زورگویی و تجاوزگری نداشته است.
جمهوری اسلامی همواره در راستای منافع کشورهای منطقه قدم برداشته است/ تعامل با کشورهای منطقه گام های عملی می طلبد سخنگوی فراکسیون مبارزه با فساد اقتصادی درمجلس گفت:کشورهای منطقه باور دارند که جمهوری اسلامی به  عنوان قدرت منطقه،همواره در راستای منافع این کشورها قدم برداشته و هیچ گاه روحیه زورگویی و تجاوزگری نداشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005101538835307.jpg جمهوری,اسلامی,همواره,در,راستای,منافع,کشورهای,منطقه,قدم,برداشته,است/,تعامل,با,کشورهای,منطقه,گام,های,عملی,می,طلبد Icana

رجب رحمانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم تقویت همکاری اقتصادی با کشورهای همسایه ،گفت: از ابتدای تشکیل جمهوری اسلامی، بنای بر تعامل،همکاری و زندگی برادرانه با همه کشورها به غیر از  اسرائیل و آمریکای جنایتکار داشته است.

سخنگوی فراکسیون مبارزه با فساد اقتصادی مجلس ادامه داد:جمهوری اسلامی همواره سعی بر روابط دوستانه با کشورهای همسایه داشته است و همکاری برادرانه با بسیاری از این کشورها وجود دارد.البته  وزارت خارجه در زمینه باید فعال تر عمل کند و ما پتانسیل ها ، استعدادها و کالاهایی داریم که می‌توانیم با قیمت مناسب در کشورهای  منطقه و کشورهای همسایه که با ما روابط سالم تجاری و اقتصادی دارند،این کالاها را انتقال دهیم.

رحمانی درباره اظهارات وزیرامور خارجه کشورمان مبنی بر در اولویت قرارداشتن تعامل فعال با همسایگان، مطرح کرد: باید در موضوع تعامل با کشورهای همسایه گام های عملی برداشت.

روابط برادرانه جمهوری اسلامی کشورهای همسایه را به مناسبات اقتصادی ترغیب می کند

نماینده مردم تاکستان در مجلس با اشاره به روابط دوستانه جمهوری اسلامی با اغلب کشورهای همسایه ،تاکید کرد:کشورهای منطقه باور دارند که جمهوری اسلامی به  عنوان قدرت منطقه‌ای، همواره در راستای منافع این کشورها قدم برداشته و هیچ گاه روحیه زورگویی و تجاوزگری نداشته است.

بیشتربخوانید:

نایب رئیس ​کمیته دیوان محاسبات،امورمالی و اموال مجلس کمیسیون برنامه و بودجه، با اشاره به جنگ تحمیلی ایران و عراق اظهار کرد: اگرچه حاکمان کشوری مثل عراق درگذشته،تحت تاثیر آمریکا و اسرائیل قرار گرفتند و جنگ هشت ساله به کشور ما تحمیل شد و اما در حال حاضر با عراق، سوریه ،لبنان، فلسطین، ترکیه، افغانستان، پاکستان و حتی کویت ارتباط بسیار خوب و برادرانه ای داریم.برخی کشورهای عربی هم مانند عربستان به دلیل وابستگی حاکمیت آنها به آمریکا و استکبار جهانی با آنها ارتباط خوبی نداریم.

رحمانی خاطرنشان کرد:کشور ما با اغلب کشورهای همسایه مسائل فرهنگی و اعتقادی مشترک دارد و می توانیم بسیاری از کالاها ،تولیدات و محصولات کشاورزی خود را به این کشورها صادر کنیم و این محصولات می تواند بیش از درآمد نفت برای اقتصاد ما سود داشته باشد.

رحمانی با بیان اینکه با استفاده از دیپلماسی اقتصادی قوی بهترین محصولات ایران را می توان به کشورهای همسایه صادر کرد،ادامه داد: در زمینه روابط تجاری گسترده با کشورهای همسایه و عضو اکو ،وزارت خارجه ،وزارت صمت و جهاد کشاورزی در این زمینه باید فعالانه گام بردارند.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس بابیان اینکه هیمنه و سیطره آمریکا در منطقه شکسته شده است، تصریح کرد: بعد از شهادت افتخار آمیز سردار شهید سلیمانی ملت ایران نشان دادند که کسانی که برای نجات بشریت،امنیت و نجات محرومان و مستضعفان قدم برمی دارند در دل مردم جای دارند.می توان کشور را با  آزادمردانی مانند شهید سلیمانی اداره کنیم و از تنگناها در بیاییم ./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet