حلول ماه ربیع الاول
1399/06/30 17:18:54
سرویس اجتماعی
اسماعیلی با اشاره به تقارن نگران‌کننده شیوع کرونا و آنفلوانزا در پاییز؛

مسئولان برای برقراری پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه اهتمام جدی‌تری داشته باشند

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شیوع همزمان آنفلوانزا و کرونا در فصول سرد سال را خطرآفرین دانست و از مسئولان خواست تا برای برقراری پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه اهتمام جدی‌تری داشته باشند.
مسئولان برای برقراری پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه اهتمام جدی‌تری داشته باشند عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شیوع همزمان آنفلوانزا و کرونا در فصول سرد سال را خطرآفرین دانست و از مسئولان خواست تا برای برقراری پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه اهتمام جدی‌تری داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/202009103150558222.jpg مسئولان,برای,برقراری,پروتکل‌های,بهداشتی,در,سطح,جامعه,اهتمام,جدی‌تری,داشته,باشند Icana

مهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت قرمز شیوع کرونا در استان آذربایجان شرقی گفت: طبق آمارهای اعلامی توسط وزارت بهداشت، شیوع ویروس کرونا در استان آذربایجان شرقی رو به افزایش بوده و اکنون در وضعیت قرمز قرار داریم. از این رو مسئولان مربوطه باید تدابیر جدی‌تری برای مقابله با کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه ایجاد کنند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دستگاه‌های انتظامی با برقراری تدابیر سخت اجازه رها شدن پروتکل‌ها در جامعه را ندهند ادامه داد: معاون وزیر بهداشت در خصوص وضعیت کرونا در موج سوم از واژه طوفان استفاده کرده که نشان از خطرناک بودن وضعیت در پاییز و زمستان دارد. از این رو باید از امروز برای روزهای سخت آینده تدبیر و برنامه ریزی کنیم.

لغو برخی از محدودیت‌ها نشان دهنده بی‌توجهی مسئولان به خطر شیوع گسترده کرونا در پاییز است

وی، با تاکید بر اینکه کرونا  برای مدت‌های طولانی با ما خواهد بود بنابراین باید با برنامه‌ریزی منظم و مدون با آن زندگی کنیم، افزود: لغو برخی از محدودیت‌ها در روزهای اخیر نشان دهنده بی‌توجهی برخی از مسئولان به خطر شیوع گسترده تر این بیماری در روزهای آینده است. متاسفانه امروز برخی از افراد بدون استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه تردد می‌کنند که به نوعی موجب ضایع کردن حق دیگر افراد جامعه می‌شوند. بر همین اساس ایجاد قوانین سخت برای برقراری پروتکل‌های بهداشتی مانع بی‌تفاوتی برخی به رعایت آن‌ها می‌شود.

تامین اقلام بهداشتی مقابله با کرونا هزینه‌های سنگینی را به خانواده‌ها تحمیل کرده است

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس خاطرنشان کرد: تامین مواد ضد عفونی کننده، ماسک و اقلام بهداشتی هزینه بسیار سنگینی را به خانواده‌ها تحمیل و مردم استان آذربایجان را با مشکلات بسیار زیادی رو به رو کرده است. انتظار داریم مسئولان بیشتر به اقشار کم درآمد جامعه توجه کرده و در این خصوص کمک حال مردم باشند.

شیوع همزمان این دو بیماری واگیردار در فصول سرد سال خطرآفرین است

وی،  با اشاره به شیوع همزمان آنفلوانزا و کرونا در فصل پاییز و زمستان گفت: شیوع همزمان این دو بیماری واگیردار در فصول سرد سال خطرآفرین است. اما متاسفانه برخی از مسئولان مسئله را جدی نگرفته و دستور بازگشایی مدارس را در این وضعیت صادر کردند که اگر مجلس ورود نمی‌کرد مشکلات بسیار زیادی برای فرزندان و خانواده‌هایشان ایجاد می‌شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: در روزهایی که با موج سوم و سخت‌تر کرونا رو برو هستیم مسئولان باید برای برقرار پروتکل‌های بهداشتی در سطح جامعه اهتمام جدی‌تری باشند و مردم نیز خود را بیش از پیش به رعایت آنها مقید برانند.

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet