حلول ماه ربیع الاول
1399/06/30 13:28:37
سرویس صحن
شهریاری در نطق میان دستور خطاب به رئیس جمهور

ماسک و مایع ضد عفونی‌ کننده در بسیاری از مدارس کشور به ویژه مناطق محروم وجود ندارد

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس خطاب به رئیس جمهور با انتقاد از اینکه تصمیم‌های غیرکارشناسی شما در ستاد ملی مبارزه با کرونا جان بسیاری از دانش‌آموزان، خانواده‌‌ها و معلمان را به خطر انداخته است، گفت: در بسیاری از مدارس کشور به ویژه مناطق محروم ماسک و مایع ضدعفونی‌کننده وجود ندارد و فاصله‌گذاری اجتماعی هم رعایت نمی‌شود.
ماسک و مایع ضد عفونی‌ کننده در بسیاری از مدارس کشور به ویژه مناطق محروم وجود ندارد رئیس کمیسیون بهداشت مجلس خطاب به رئیس جمهور با انتقاد از اینکه تصمیم‌های غیرکارشناسی شما در ستاد ملی مبارزه با کرونا جان بسیاری از دانش‌آموزان، خانواده‌‌ها و معلمان را به خطر انداخته است، گفت: در بسیاری از مدارس کشور به ویژه مناطق محروم ماسک و مایع ضدعفونی‌کننده وجود ندارد و فاصله‌گذاری اجتماعی هم رعایت نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202009106975859202.jpg ماسک,و,مایع,ضد,عفونی‌,کننده,در,بسیاری,از,مدارس,کشور,به,ویژه,مناطق,محروم,وجود,ندارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ حسینعلی شهریاری در صحن علنی امروز ( یکشنبه، 30 شهریورماه ) در نطق میان دستور با گرامیداشت هفته دفاع مقدس خطاب به رئیس جمهور، گفت: کشور انقلابی با مردم انقلابی که بیش از 42 سال فشارها، تحریم‌ها و هشت سال دفاع مقدس را تحمل کردند رئیس جمهور انقلابی با تفکر انقلابی می‌خواهند اما متاسفانه این تفکر انقلابی وجهادی در دولت شما وجود ندارد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: مردم در رنج و مشقت زیادی به سر می‌برند و هر روز شاهد افزایش بی‌رویه و لجام گسیخته قیمت ها هستیم که در برخی موارد قیمت مواد غذایی 4 برابر افزایش یافته و حتی قیمت یک اتومبیل یک شبه از 250 میلیون تومان به 600 میلیون تومان افزایش می‌یابد و یکی از عواملی که در زمینه خودرو نقش دارد مدعی می‌شود که پراید 120 میلیون تومانی ارزان است و باید 150 میلیون تومان باشد؛ آقای روحانی به کجا چنین شتابان! چرا جنابعالی و دولت که باید پاسخگوی مردم و مجلس باشید منتقد عملکرد دولت شده‌اید.

وی خطاب به رئیس جمهور یادآور شد: مایه شرمندگی نیست که در جلسه دولت به معاون اول دستور می‌دهید که به عنوان مثال بر قیمت تخم مرغ نظارت کند یا از تعزیرات حکومتی بخواهید که نظارت جدی کند و نباید شرمنده باشید که وعده جشن در روزهای شنبه و یکشنبه را بدهید که آمریکا نمی‌تواند مکانیسم ماشه را اجرا کند؛ کدام فتح الفتوح را انجام دادید که جشن بگیرید تا کی باید از برجام نافرجام تعریف کنید؟ چرا قبول نمی‌کنید علیرغم توصیه‌های مقام معظم رهبری در نوشتن موافقت‌نامه دقت نکرده‌اید که امروز از مکانیسم ماشه نگران باشید.

در مورد گزافه‌گویی‌های آمریکا انفعالی عمل نکنید

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با مورد خطاب قراردادن روحانی با بیان اینکه تا کی باید در مورد گزافه‌گویی‌های آمریکا انفعالی عمل کنید، گفت: آمریکا و اروپایی که می‌توانید منافع آنها را در منطقه غرب آسیا به سادگی به خطر بیاندازید چرا پس از شهادت سردار دل‌ها و این همه خرابکاری‌هایی که در کشور انجام دادند مقابله به مثل جدی نکردید و دائم از برجام و منافع تخیلی آن صحبت می کنید.

شهریاری خطاب به رئیس جمهور با انتقاد از اینکه تصمیم‌های غیرکارشناسی شما در ستاد ملی مبارزه با کرونا جان بسیاری از فرزندان و خانواده‌های آنها و معلمان را به خطر انداخته است، تصریح کرد: متاسفانه جنابعالی به توصیه‌های کارشناسی توجه نمی‌کنید؛ در بسیاری از مدارس کشور به ویژه مناطق محروم ماسک و مایع ضدعفونی وجود ندارد و فاصله‌گذاری اجتماعی هم رعایت نمی‌شود؛ قرار شد که ماسک رایگان و ارزان قیمت در اختیار آموزش و پرورش قرار دهید و منابع کافی را برای وزارت بهداشت و درمان و آموزش و پرورش تامین کنید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: نگرانی جدی در فصل پاییز و زمستان وجود دارد و اگر به توصیه‌های کارشناسان توجه نکنید و700 میلیون دلار باقیمانده از یک میلیارد یورویی که رهبری برای مبارزه با کرونا در اختیار وزارت بهداشت قرار دادند اختصاص ندهید به طور قطع در فصل پاییز و زمستان با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد؛ به علت عدم تخصیص ارز در زمان مناسب مشکلات جدی در زمینه تهیه دارو و مسکن به وجود می‌آید که برای هیچ کس قابل تامل نیست.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خطاب به روحانی، افزود: هر چقدر فشار به مردم وارد شوند دست از نظام و انقلاب برنمی‌دارند و به هیچ کس اجازه مذاکره با کدخدا را در وضعیت فشار نخواهند داد زیرا انقلابی که با خون صدها هزار شهید، آزاده و جانباز به دست آمده دچار خدشه نمی‌شود بنابراین تا دیر نشده به مردم خودتان اتکا کنید و مطمئن باشید مردم با اطاعت از رهبری شما را تنها نمی‌گذارند.

مردم از مجلس انقلابی انتظار عملی انقلابی دارند

وی خطاب به دکتر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مردم از مجلس انقلابی انتظار عملی انقلابی دارند؛ در چند ماه گذشته چه مشکلی از مردم را حل کرده‌ایم قیمت‌ها چندین برابر شده و کسی هم پاسخگو نیست؛ تا کی باید مصلحت‌اندیشی کرد جایگاه مجلس کجاست؟ به نظر می‌رسد صحبت حضرت امام ( ره ) که فرمودند مجلس در راس امور است به فراموشی سپرده شده و همه تصمیم می‌گیرند به غیر از مجلس که تنها نظاره‌گر است و این روند اداره مجلس که تماشاگر باشد تا سایرین تصمیم بگیرند برای نمایندگان انقلابی قابل تامل نیست زیرا مردم انتظار دارندکه نمایندگان مشکلاتشان را حل کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet