خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/06/31 09:13:00
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی؛

مصائب 4 میلیون خانوار برای صاحب خانه شدن/متقاضی باید 85 درصد مبلغ خرید خانه را داشته باشد

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بالا بودن نرخ سود بانکی،  پیچیدگی های معرفی ضامن به بانک، کوتاه بودن مدت بازپرداخت وام  از معضلات موجود تامین مسکن است.
مصائب 4 میلیون خانوار برای صاحب خانه شدن/متقاضی باید 85 درصد مبلغ خرید خانه را داشته باشد رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بالا بودن نرخ سود بانکی،  پیچیدگی های معرفی ضامن به بانک، کوتاه بودن مدت بازپرداخت وام  از معضلات موجود تامین مسکن است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006100143647514.jpg مصائب,4,میلیون,خانوار,برای,صاحب,خانه,شدن/متقاضی,باید,85,درصد,مبلغ,خرید,خانه,را,داشته,باشد Icana

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به لزوم تسهیل شرایط وام مسکن به ویژه  برای زوجین تاکید کرد و افزود: امروز کشورهایی که مشکل مسکن در آنها حل شده با رعایت اصول و قواعدی مانند ارائه وام قرض الحسنه با کارمزد 1 درصد با بازپرداخت بالای 20 سال آن را حل کرده اند و اینکه 90درصد قیمت تمام شده مسکن را وام ارائه می شود که متاسفانه هیچ یک از این موارد در کشور ما رعایت نمی شود.

وام مسکن جوابگوی تامین مسکن نیست

وی ادامه داد: با توجه به تورم و بالا رفتن قیمت ها به ویژه قیمت مسکن متاسفانه وامی که در نظر گرفته شده است جوابگوی تامین مسکن نیست. بالا بودن نرخ سود بانکی،  پیچیدگی های معرفی ضامن به بانک، کوتاه بودن مدت بازپرداخت وام  از دیگر معضلات موجود در این موضوع است.

10 الی 15 درصد قیمت تمام شده مسکن شامل وام است

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ما فقط  10 الی 15 درصد قیمت مسکن را وام میدهیم افزود: زمانی که از تسهیل خرید خانه صحبت میکنیم یعنی باید شرایط را فراهم کنیم درحالیکه در شرایط فعلی متقاضی باید 85 الی 90 درصد مبلغ خرید خانه را خود داشته باشد تا با وام دریافتی که درصد کمی را دربرمی گیرد بتواند مسکن مورد نظر را تامین کنند.

جوانان نگران تهیه مسکن؛ تن به ازدواج نمی دهند

وی عنوان کرد: درک درستی از مسکن نداریم. مسئولان باید به فکر تامین مسکن برای مردم باشند متاسفانه اقشار ضعیف را رها شده  است و بیش از 4 میلیون خانوار که نمی توانند صاحب خانه شوند و جوانان نیز به دلیل نگرانی از بابت تهیه مسکن تن به ازدواج نمی دهند.

رضایی کوچی در پایان یادآور شد: سعی ما در کمیسیون عمران با  ارائه طرح دو فوریتی جهش تولید مسکن سعی در رفع مسائل و مشکلات پیرامون حوزه مسکن را داریم.

پایان پیام/

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet