حلول ماه ربیع الاول
1399/06/30 16:17:47
سرویس استان ها
طغیانی مطرح کرد

مهاجرت معکوس راه برون‌رفت از آسیب‌های اجتماعی استان اصفهان

نماینده مردم اصفهان در مجلس، بابیان اینکه مهاجرت، بحران آب و بیکاری مهمترین عوامل زمینه‌ساز آسیب‌های اجتماعی در این استان هستند راه برون‌رفت از آنها را در گروی مهاجرت معکوس و ایجاد اشتغال در مناطق محروم اصفهان دانست.
مهاجرت معکوس راه برون‌رفت از آسیب‌های اجتماعی استان اصفهان نماینده مردم اصفهان در مجلس، بابیان اینکه مهاجرت، بحران آب و بیکاری مهمترین عوامل زمینه‌ساز آسیب‌های اجتماعی در این استان هستند راه برون‌رفت از آنها را در گروی مهاجرت معکوس و ایجاد اشتغال در مناطق محروم اصفهان دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/202007105464881388.jpg مهاجرت,معکوس,راه,برون‌رفت,از,آسیب‌های,اجتماعی,استان,اصفهان Icana

مهدی طغیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به انتشار فیلمی از وضعیت فقر و انواع آسیب‌های اجتماعی در حاشیه اصفهان، گفت: فقر، حاشیه‌نشینی و سایر آسیب‌های اجتماعی از جمله معضلاتی هستند که بسیاری از شهرهای بزرگ از جمله تهران با آنها مواجه شده‌اند که برخی از آنها همچون گورخوابی رسانه‌ای می‌شوند و برخی از نگاه رسانه‌ها دور مانده است.

عوامل ایجادکننده آسیب‌های اجتماعی شبکه‌ای و درهم تنیده هستند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بی‌تردید رفع آسیب‌های اجتماعی همچون حاشیه‌نشینی و فقر زمانی امکانپذیر می‌شود که برای حل عواملی همچون بیکاری و مهاجرت که به ایجاد این نوع آسیب‌ها منتهی می‌شوند، راه حلی بیابیم.

وی تصریح کرد: ما اگر در مبداء برای این افراد منبع درآمدی ایجاد کنیم به حاشیه شهرهای بزرگ مهاجرت نمی‌کنند تا در پی آن با وضعیتی نامطلوب زندگی کنند. ضمن اینکه عوامل ایجادکننده این آسیب‌ها، شبکه‌ای و درهم تنیده هستند که رفع هر کدام از آنها مستلزم مقابله با سایر عوامل و آسیب‌ها است.

مهاجران به حاشیه اصفهان از حداقل امکانات لازم برای زندگی هم محروم می‌شوند

طغیانی یادآور شد: متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلاتی که به گسترش حاشیه‌نشینی منتهی شده است مهاجرت از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ با هدف اشتغال است، اما این مهاجران با سکونت در حاشیه شهرها از حداقل امکانات لازم برای زندگی هم محروم می‌شوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه رفع مشکل حاشیه‌نشینی و سایر آسیب‌های اجتماعی که در پی آن ایجاد می‌شود عزم جدی مسئولان را می‌طلبد تا بتوان آنها را به صورت ریشه‌ای برطرف کرد، تاکید کرد: ایجاد فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی یکی از مهمترین اقدامات مجلس یازدهم برای رفع این آسیب‌ها بود که به طور جدی در این زمینه برنامه‌ریزی کند، همچنین در اصفهان به‌منظور حل این مشکل برای کنترل مهاجرت به اطراف این استان برنامه‌ریزی شده است، از سوی دیگر ایجاد اشتغال در مناطق محروم اصفهان از دیگر راهکارهای ارائه شده در جهت حل آسیب‌های اجتماعی است.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در پایان از مهاجرت، آلودگی هوا، آب و بیکاری به عنوان مهمترین مشکلات استان اصفهان یاد کرد که زمینه‌ساز آسیب‌های اجتماعی شده‌اند./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet