خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/06/30 17:33:00
سرویس سیاسی
حدادی با تشریح نشست کمیسیون امور داخلی کشور:

تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراها /ترکیب هیات مرکزی نظارت تغییر کرد

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا و تغییر ترکیب هیات مرکزی نظارت خبر داد.
تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراها /ترکیب هیات مرکزی نظارت تغییر کرد سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا و تغییر ترکیب هیات مرکزی نظارت خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006108227273347.jpg تصویب,کلیات,طرح,اصلاح,موادی,از,قانون,انتخابات,شوراها,/ترکیب,هیات,مرکزی,نظارت,تغییر,کرد Icana

علی حدادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست امروز(یکشنبه 30 شهریورماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: در نشست امروز بحث اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا را دنبال کردیم، ابتدا کلیات طرح تصویب و وارد بررسی جزییات شدیم.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس ادامه داد: در جزییات به اصلاح  ماده 56 قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا پرداختیم، این ماده ترکیب هیات نظارت مرکزی بر انتخابات را تعیین می کند که با تصویب اعضای کمیسیون ترکیب آن تغییر کرد.

وی توضیح داد: در ابتدا پیشنهاد داده شد که شورای نگهبان مسئولیت حضور در هیات مرکزی نظارت انتخابات شوراهای شهر و روستا را بپذیرد اما شورای نگهبان با این پیشنهاد مخالفت کرد.

این نماینده مجلس بیان کرد: در نهایت مقرر شد که ترکیب 5 نفره هیات مرکزی نظارت که تمام اعضای آن از مجلس بود، به 7 نفر افزایش یابد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در توضیح تغییر ترکیب هیات نظارت مرکزی گفت: ترکیب این هیات به 7 نفر افزایش یافت به نحوی که سه نفر از کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس، یک نفر از کمیسیون کمیسیون اصل 90 و یک نفر از قوه به انتخاب و معرفی رئیس قوه قضاییه در این ترکیب قرار می گیرند، سپس  این 5 نفر، دو نفر حقوقدان را به صحن مجلس معرفی می کنند، با رای نمایندگان مجلس ترکیب 7 نفر برای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها تکمیل می شود و کار خود را آغاز می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet