حلول ماه ربیع الاول
1399/06/30 18:17:56
سرویس فرهنگی
فلاحی مطرح کرد:

تأکید کمیسیون آموزش بر تسریع در تدوین زیرنظام‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از بررسی اولویت‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با حضور مدیران و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در نشست امروز کمیسیون خبر داد.
تأکید کمیسیون آموزش بر تسریع در تدوین زیرنظام‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از بررسی اولویت‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با حضور مدیران و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در نشست امروز کمیسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103913399064.jpg تأکید,کمیسیون,آموزش,بر,تسریع,در,تدوین,زیرنظام‌های,سند,تحول,بنیادین,آموزش,و,پرورش Icana

احمدحسین  فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملتدر تشریح نشست امروز (یکشنبه ۳۰ شهریور) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اظهار کرد: پس از تأکید رهبر معظم انقلاب بر اجرای کامل و دقیق سند تحول بنیادین، این موضوع در دستور کار کمیسیون قرار گرفت و به همین منظور نشست امروز کمیسیون با حضور مدیران و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس به این موضوع اختصاص  داشت.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، عدم تدبیر مناسب برای ضمانت اجرایی سند و عدم تنقیح قوانین و مقررات اداره آموزش و پرورش متناسب با سند را از جمله دلایلی برشمرد که مرکز پژوهش‌های مجلس آن را از موانع جدی در برابر سند تحول دانست و گفت: دولت باید در این رابطه لایحه‌ به مجلس ارائه می‌کرد که هیچ اقدامی صورت نداده است.

وی یادآور شد: متأسفانه زیرنظام‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پس از 9 سال از ابلاغ سند هنوز به طور کامل تدوین نشده است و تأکید کمیسیون بر تدوین و استخراج دقیق و کامل این زیرنظام‌ها است.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: کمیسیون در نظر دارد تا با تعیین شاخص‌هایی میزان اجرای سند تحول از طریق نظارت بر اجرای آن احصا شود و سند تحول نیز به نحوی باشد که ضمانت اجرایی داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet