حلول ماه ربیع الاول
1399/06/31 14:26:36
سرویس اقتصادی
یوسفی:

رکود 4 ساله در انتظار بازار مسکن؛ قیمت‌ها با تشدید رکود کاهش می‌یابد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: انتظار می رود با افزایش چشمگیر و بی سابقه قیمت مسکن، بازار در ماه‌های آینده وارد یک وضعیت رکودی به مدت حداقل سه تا ۴ سال شود، حال به طور طبیعی با تشدید وضعیت رکودی، قیمت مسکن حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت.
رکود 4 ساله در انتظار بازار مسکن؛ قیمت‌ها با تشدید رکود کاهش می‌یابد عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: انتظار می رود با افزایش چشمگیر و بی سابقه قیمت مسکن، بازار در ماه‌های آینده وارد یک وضعیت رکودی به مدت حداقل سه تا 4 سال شود، حال به طور طبیعی با تشدید وضعیت رکودی، قیمت مسکن حدود 10 تا 20 درصد کاهش خواهد یافت. https://cdn.icana.ir/d/019/202005104144801945.jpg رکود,4,ساله,در,انتظار,بازار,مسکن؛,قیمت‌ها,با,تشدید,رکود,کاهش,می‌یابد Icana

مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آینده بازار مسکن در 6 ماهه دوم سال جاری، گفت: متأسفانه در چند ماه اخیر قیمت مسکن حدود 200 درصد افزایش یافته و این مسئله مشکلات بسیاری را برای خریداران واقعی ایجاد کرده است. مشکل اصلی این است که خریداران قدرت مالی کافی برای خرید مسکن را نداشته و این مسئله موجب شده که فضا برای دلالان و سفته بازان جهت معاملات مسکن فراهم شود.

تولید انبوه مسکن

روند کنونی قیمت مسکن آشفته و لجام گسیخته است

نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روند کنونی قیمت مسکن آشفته و لجام گسیخته است و وضعیت قیمت ها در این حوزه هیچ مبنای کارشناسی و اقتصادی ندارد.

وی افزود: بر اساس سوابق گذشته روند بازار مسکن به صورت سینوسی بوده، یعنی آنکه قیمت مسکن در یک بازه زمانی بالا رفته و پس از آن بازار وارد یک رکود می شد، اما در دو سال اخیر شاهدیم که بر خلاف روند گذشته، قیمت مسکن در این مدت به صورت مداوم افزایش یافت و این وضعیت با روندهای پیشین تفاوت داشت.

بازار در ماه‌های آینده وارد یک وضعیت رکودی به مدت حداقل سه تا 4 سال می‌شود

یوسفی ادامه داد: انتظار می رود با افزایش چشمگیر و بی سابقه قیمت مسکن، بازار در ماه‌های آینده وارد یک وضعیت رکودی به مدت حداقل سه تا 4 سال شود، با این تفاسیر باید شاهد رکود بازار باشیم، حال به طور طبیعی با تشدید وضعیت رکودی، قیمت مسکن حدود 10 تا 20 درصد کاهش خواهد یافت.

وضعیت کنونی بازار مسکن نشان دهنده بی برنامگی دولت در عرصه ساخت و ساز است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: وضعیت کنونی بازار مسکن نشان دهنده بی برنامگی دولت در عرصه ساخت و ساز است، در شرایط فعلی قیمتها آنقدر افزایش یافته که بسیاری از مردم قدرت خرید ندارند و عده ای دلال اقدام به خرید و فروش می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet