حلول ماه ربیع الاول
1399/06/31 12:54:39
سرویس اقتصادی
جلالی در جمع خبرنگاران:

بسته‌ حمایتی بانک کشاورزی از صادرکنندگان پسته امروز ابلاغ می‌شود

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، گفت: نشست‌های بیشتری در زمینه حمایت از صارات خشکبار و پسته برگزار می‌شود تا تصمیم مناسبی گرفته شود، امروز نیز بسته‌ حمایتی بانک کشاورزی از صادرکنندگان پسته به استان کرمان ابلاغ می‌شود.
بسته‌ حمایتی بانک کشاورزی از صادرکنندگان پسته امروز ابلاغ می‌شود نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، گفت: نشست‌های بیشتری در زمینه حمایت از صارات خشکبار و پسته برگزار می‌شود تا تصمیم مناسبی گرفته شود، امروز نیز بسته‌ حمایتی بانک کشاورزی از صادرکنندگان پسته به استان کرمان ابلاغ می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106556041908.jpg بسته‌,حمایتی,بانک,کشاورزی,از,صادرکنندگان,پسته,امروز,ابلاغ,می‌شود Icana

حسین جلالی نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص نشست با امروز با صادرکنندگان محصولات کشاورزی، گفت: 27 استان کشور در زمینه تولید پسته فعالیت می‌کنند و یک میلیون نفر به صورت مستقیم و 5 میلیون نفر به صورت غیرمستقیم در زمینه این محصول اشتغال دارند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دو سال است که به دلیل مشکلات تعهد ارزی نتوانسته‌ایم محصول پسته را صادر کنیم، ادامه داد: خوشبختانه میزان برداشت پسته سال جاری از سال گذشته بهتر بوده به همین دلیل دولت و بانک مرکزی باید در زمینه رفع مشکلات تعهد ارزی اقدام کنند تا بتوانیم این محصول را صادر کنیم.

نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور نایب رئیس مجلس

 

وی با تاکید بر اینکه یک قرن تلاش شده تا بتوانیم بازار صادرات پسته را به کسب کنیم، عنوان کرد: طی دو سال اخیر که در بازار جهانی حضور نداشته‌ایم آمریکایی‌ها از فرصت استفاده کرده و در حال کسب سهم بیشتری از بازار جهانی هستند، اگر نتوانیم در بازار صادرات پسته حضور پیدا کنیم برای همیشه پرونده صادرات پسته بسته می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایطی که آمریکا در تمدید تحریم‌ها تنها ماند می‌توانیم حضور فعالی در بازارهای جهانی داشته و جایگاه پسته ایران را پیدا کنیم، تصریح کرد: کشاورزان فشارهای سختی را در زمینه افزایش قیمت نهاده‌های تولید تحمل می‌کنند ایجاد موانع در زمینه  صادرات محصولات کم لطفی به آنها است.

جلالی با اشاره به اینکه سهم خشکبار در صادرات تنها 5 درصد است، نباید برای صادرات خشکبار این حجم از موانع صادراتی ایجاد شود، ادامه داد: نشست‌های بیشتری در زمینه حمایت از صارات خشکبار و پسته برگزار می‌شود تا تصمیم مناسبی گرفته شود، امروز نیز بسته‌ حمایتی بانک کشاورزی از صادرکنندگان پسته به استان کرمان ابلاغ می‌شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet