حلول ماه ربیع الاول
1399/06/31 14:45:47
سرویس استان ها
یوسفی:

حدود ۷۰ درصد تولید برق‌آبی کشور در خوزستان است/ امیدوارم پروژه نیروگاه ویس تا سال ۱۴۰۱ به اتمام برسد

نماینده مردم اهواز در مجلس بابیان اینکه حدود ۷۰ درصد تولید برق‌آبی کشور در خوزستان است، گفت: پروژه نیروگاه ویس تا سال ۱۴۰۱ به اتمام برسد.
حدود ۷۰ درصد تولید برق‌آبی کشور در خوزستان است/ امیدوارم پروژه نیروگاه ویس تا سال ۱۴۰۱ به اتمام برسد نماینده مردم اهواز در مجلس بابیان اینکه حدود ۷۰ درصد تولید برق‌آبی کشور در خوزستان است، گفت: پروژه نیروگاه ویس تا سال ۱۴۰۱ به اتمام برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005104144801945.jpg حدود,۷۰,درصد,تولید,برق‌آبی,کشور,در,خوزستان,است/,امیدوارم,پروژه,نیروگاه,ویس,تا,سال,۱۴۰۱,به,اتمام,برسد Icana

 به گزارش خبرگزاری  خانه ملت در حاشیه بازدید از نیروگاه رامین اهواز  اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مردم اهواز و خوزستان، عدم توسعه حوزه نیروگاهی است و از حدود ۲۰ سال گذشته تاکنون، این توسعه انجام نشده است.

 نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه نیروگاهی در اهواز و خوزستان در طول ۲۰ سال اخیر نسبت به رشد جمعیت و بار مصرفی در حوزه صنعت و خانگی انجام نشده است‌، افزود: حدود ۷۰ درصد تولد برق‌آبی کشور در خوزستان است و اگر تولید نیروگاه‌های حرارتی را نیز به آن اضافه کنیم، در برخی از ایام سال حدود ۸۰ درصد از برق کشور از خوزستان تامین می‌شود.

یوسفی با بیان اینکه مردم خوزستان امسال به سختی از تابستان عبور کردند، تصریح کرد: متاسفانه در گرمای شدید خوزستان، قطع مکرر برق رخ می‌دهد و استانی که خود تولیدکننده برق است، برای تامین نیاز خود دچار مشکل است.

وی گفت: عدم مطالبه مسئولان در دوره‌های قبل و نیز مصرف برق صنایع بزرگ ملی در خوزستان از مهم‌ترین عواملی هستند که باعث شده در خوزستان مشکل تامین برق داشته باشیم.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه نیروگاه ویس اظهار کرد: این پروژه مدت‌ها تعطیل بود و متاسفانه پیشرفت خوبی نداشت اما از یک ماه پیش به صورت خوبی فعال شده و پیشرفت فیزیکی قابل قبولی نیز داشته است.

یوسفی گفت: بر اساس قولی که داده شده، قرار است پروژه نیروگاه ویس تا سال ۱۴۰۱ به اتمام برسد و نقش موثری در تامین برق خوزستان و اهواز داشته باشد.

وی افزود: نوسازی و بازسازی نیروگاه رامین نیز از جمله مسائلی بود که امروز در بازدید از نیروگاه رامین مورد بررسی قرار گرفت و قرار است امسال کار بازسازی توربین‌های این نیروگاه آغاز شود.

یوسفی  ادامه داد: برخی از بخش‌های نیروگاه رامین حدود ۴۰ سال است که از عمر آن‌ها می‌گذرد و آخرین توربین‌های این نیروگاه مربوط به ۲۵ سال پیش است.

وی با بیان اینکه مردم خوزستان امسال به سختی از تابستان عبور کردند، گفت: متاسفانه در گرمای شدید خوزستان، قطع مکرر برق رخ می‌دهد و استانی که خود تولیدکننده برق است، برای تامین نیاز خود دچار مشکل است.

یوسفی با اشاره به طرح خصوصی‌سازی نیروگاه رامین یادآورشد: تذکراتی به وزیر نیرو داده شده است و در این زمینه بر اساس آنچه مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور گفته، بنایی بر واگذاری نیست و اگر حتی بنا به واگذاری باشد به صورت فروش سهام عمده نخواهد بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet