حلول ماه ربیع الاول
1399/07/02 17:06:25
سرویس سیاسی
آوایی با اشاره به شکست‌های پی‌درپی آمریکا در فضای بین‌المللی:

تحریم‌‎ها، عامل اصلی مشکلات معیشتی مردم نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به شکست‌های پی‌درپی آمریکا در فضای بین‌المللی، گفت: تحریم‌ها عامل اصلی مشکلات اقتصادی پیش آمده در کشور نیست و انسجام و سلامت سیستم قطعا موجب رفع بسیاری از مشکلات می‌شود.
تحریم‌‎ها، عامل اصلی مشکلات معیشتی مردم نیست عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به شکست‌های پی‌درپی آمریکا در فضای بین‌المللی، گفت: تحریم‌ها عامل اصلی مشکلات اقتصادی پیش آمده در کشور نیست و انسجام و سلامت سیستم قطعا موجب رفع بسیاری از مشکلات می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202005100629689454.jpg تحریم‌‎ها،,عامل,اصلی,مشکلات,معیشتی,مردم,نیست Icana

سیداحمد آوایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با یادآوری عدم همراهی غربی‌ها با فضاسازی‌های بین‌المللی دولت ترامپ در فعال کردن مکانیسم ماشه، گفت: اروپایی‌ها خواستار حفظ برجام هستند اما تلاشی جهت عمل به تعهدت خود نمی‌کنند. اروپایی‌ها بعد از خروج آمریکا از برجام علی‌رغم تظاهر به پایبندی و همراهی با ایران، هیچ اقدام عملی انجام ندادند.

اظهار عدم همراهی اروپایی‌ها با آمریکا به تنهایی کافی نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: اروپایی‌ها در ظاهر وانمود می‌کنند که با سیاست‌های ایالات متحده آمریکا همراه نیستند اما این به تنهای کافی نیست. کشورهای اروپایی عضو برجام باید تعهدات خود را در مقابل ایران عملیاتی کنند.

وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران نیز در مقابل باید منسجم‌تر عمل کند. سیستم اداری، اجرایی و مجموعه نظام جمهوری اسلامی ما با سلامت، اراده بیشتر و چابک سازی می‌تواند از این مرحله عبور کند.

آسیب‌های داخلی کشور را از پا در می‌آورد

آوایی معتقد است: تحریم‌ها کشور ما را از پا در نمی‌آورد زیرا منشاء آسیب‌ها داخلی است. متاسفانه امروز مشکلاتی بر سر راه واردات برخی کالاها ایجاد شده که منشأ آنها داخلی است بنابراین همراهی و سلامت اداری نهاهای مختلف مانند گمرک و سایر سیتم های اجرایی لازم و ضروری است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سرمایه گذاران داخلی باید از سوی سیستم داخلی حمایت شوند، بانک‌ها در موارد مختلفی کارآفرینان را زمین زدند لذا بانک‌ها با استناد به مبانی اسلامی و ملی می‌توانند به بهبود شرایط اقتصادی کمک کنند.

مجلس یازدهم مصالح ملی را در نظر دارد

آوایی با بیان اینکه تحریم‌ها موجب شفاف شدن ضعف‌های داخلی شد، گفت: ما باید این تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم. فرار از پرداخت مالیات و قانون گریزی قطعا آسیب‌زا است. مجلس یازدهم نیز در تصویب قوانین از تصمیمات و برخوردهای جناحی پرهیز می‌کند و مصالح ملی را در نظر دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با یادآوری نفوذ دشمن در داخل کشور در زمان جنگ، افزود: دشمنان عموما از نقطه ضعف‌ها در داخل نفوذ می‌کنند بنابراین انسجام و سلامت سیستم موجب رفع بسیاری از مشکلات می‌شود البته معتقدیم تحریم و خروج آمریکا از برجام بی‌اثر نبوده اما عامل اصلی مشکلات معیشتی مردم هم نبوده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet