خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/07/02 16:52:19
سرویس اقتصادی
عضو هیات اعزامی ‫ نمایندگان مجلس به ‫استان سیستان و بلوچستان خبرداد:

حذف ممنوعیت 50 ساله کاشت پنبه در ایرانشهر

نماینده مردم تهران و عضو هیات اعزامی ‫ نمایندگان مجلس به ‫استان سیستان و بلوچستان برخی اتفاقات و تصمیم های موثر برای این منطقه که در پی بازدید میدانی نمایندگان انجام شده است را تشریح کرد.
حذف ممنوعیت 50 ساله کاشت پنبه در ایرانشهر نماینده مردم تهران و عضو هیات اعزامی ‫ نمایندگان مجلس به ‫استان سیستان و بلوچستان برخی اتفاقات و تصمیم های موثر برای این منطقه که در پی بازدید میدانی نمایندگان انجام شده است را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101510450257.jpg حذف,ممنوعیت,50,ساله,کاشت,پنبه,در,ایرانشهر Icana

علی خضریان در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر اخیر تعدادی از نمایندگان به بلوچستان، گفت: ‏با گذشت کمتر از یک ماه از سفر هیات اعزامی ‫پیشرفت مردمی نمایندگان مجلس به ‫بلوچستان تاکنون نتایج خوبی در حوزه مسکن، راه، راه آهن، کشاورزی و آب آشامیدنی حاصل شده است و این هیات تا کسب نتایج مطلوب پیگیر مسایل اصلی مردم در این استان و مناطق محروم خواهد بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ‏مجوز "‫کشت پنبه" در ۳هزار هکتار از اراضی ایرانشهر پس از ۵۰ سال ممنوعیت صادر شد تا در آینده به کشت ۱۰هزار هکتاری برسد. ‏پیرامون آب نیز تا حل ریشه‌ای موضوع، سهمیه روزانه ۳۰ لیتر ‫آب شرب برای هر نفر در دشتیاری فراهم و کلنگ ساخت یکهزار واحد ‫مسکن برای حاشیه‌نشینان چابهار زده خواهد شد. ‏در بخش راه‌سازی ترمیم و آسفالت ۵۲۰ کیلومتر از جاده‌های استان آغاز شده است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: ‏در حوزه ‫راه آهن نیز مسیر ریلی مهم و استراتژیک ۷۲۰ کیلومتری زاهدان تا چابهار که در ۴ فاز طراحی شده است، در ۲ فاز زاهدان-خاش و نیکشهر-چابهار آغاز شده است. وی افزود: ‏پیگیر رفع مشکل مجوز ‫صیادان بریس نیز هستیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet