حلول ماه ربیع الاول
1399/07/02 16:07:58
سرویس فرهنگی
فتحی:

ثبت جهانی هورامان، بارقه‌ امید در دل مردم منطقه ایجاد می کند

نماینده مردم سنندج در مجلس با بیان اینکه ثبت جهانی هورامان، ثبت تاریخ و فرهنگ مردم کردستان است، گفت: این اتفاق نقطه عطفی در تاریخ کردستان خواهد بود و می‌تواند بارقه‌ای از امید در دل مردم منطقه ایجاد کند.
ثبت جهانی هورامان، بارقه‌ امید در دل مردم منطقه ایجاد می کند نماینده مردم سنندج در مجلس با بیان اینکه ثبت جهانی هورامان، ثبت تاریخ و فرهنگ مردم کردستان است، گفت: این اتفاق نقطه عطفی در تاریخ کردستان خواهد بود و می‌تواند بارقه‌ای از امید در دل مردم منطقه ایجاد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202009102179243572.jpg ثبت,جهانی,هورامان،,بارقه‌,امید,در,دل,مردم,منطقه,ایجاد,می,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ نشست نمایندگان مردم کردستان و کرمانشاه با وزیر و مدیران وزارت میراث فرهنگی برای خوشآمدگویی به اسام محمود مهدی ناظر ارشد سازمان جهانی یونسکو برگزار شد.

فتحی نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در این نشست، گفت: ثبت جهانی هورامان، ثبت تاریخ و فرهنگ مردم کردستان است و این اتفاق نقطه عطفی در تاریخ کردستان خواهد بود و در این روزها خبر ثبت جهانی می‌تواند بارقه‌ای از امید در دل مردم منطقه ایجاد کند.

وی افزود: مردم هورامان در نتیجه تجربه هزاران سال زندگی بر دامنه کوه‌ها و دره‌های زاگرس با کوه، دره و رودخانه و در یک‌کلام با طبیعت چنان درآمیخته‌اند که در یک زندگی ایده‌آل کوه‌ها و منابع طبیعی جزئی از دارایی‌شان شده و حفاظت از طبیعت به‌مثابه حفاظت از زندگی‌شان است.

فتحی یادآور شد: با مطالعه تاریخ و فرهنگ کردستان می‌توان به ‌یقین رسید که هورامان گنجینه فرهنگ کردستان است که ثبت جهانی آن می‌تواند به گسترش صلح و همدلی در منطقه خاورمیانه کمک کند.

به گزارش خانه ملت؛ مقرر شد طی ۱۰ روز حضور ناظر یونسکو روستاهای هدف در منطقه هورامان مورد بازدید قرار گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet