حلول ماه ربیع الاول
1399/07/03 15:09:16
سرویس اقتصادی
عباسی مطرح کرد

انتقاد از ارائه طرح‌های ناپخته در حوزه سهمیه‌بندی انرژی

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اخذ تصمیمات شتاب‌زده در حوزه انرژی کارساز نیست از ارائه طرح‌های ناپخته در حوزه سهمیه‌بندی انرژی و مشخصا بنزین انتقاد کرد.
انتقاد از ارائه طرح‌های ناپخته در حوزه سهمیه‌بندی انرژی رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اخذ تصمیمات شتاب‌زده در حوزه انرژی کارساز نیست از ارائه طرح‌های ناپخته در حوزه سهمیه‌بندی انرژی و مشخصا بنزین انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202009108804314176.jpg انتقاد,از,ارائه,طرح‌های,ناپخته,در,حوزه,سهمیه‌بندی,انرژی Icana

فریدون عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با ارائه طرح‌هایی مرتبط با سهمیه‌بندی بنزین، گفت: اخذ نظر نهادهای مسئول درخصوص طرح‌های مرتبط با "سهمیه‌بندی بنزین" -که بار امنیتی دارند- ضروری است بنابراین در بررسی هر طرحی باید ابتدا آرامش جامعه را در نظر گرفت و از ارائه طرح‌های شتاب‌زده اجتناب کرد.

اخذ تصمیمات شتاب‌زده در حوزه انرژی کارساز نیست

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی افزود: بررسی هر طرحی منجمله سهمیه‌بندی انرژی و مشخصا بنزین باید ابتدا در کمیسیون‌های تخصصی مجلس مورد بررسی قرار گیرند و پس از رایزنی‌های مختلف، اخذ نظر از مرکز پژوهش‌های مجلس و دانشگاهیان تصمیم نهایی را گرفت لذا اخذ تصمیمات شتاب‌زده به ویژه در حوزه انرژی کارساز نیست.

وی با انتقاد از ارائه طرح‌های ناپخته و زودگذر در حوزه سهمیه‌بندی انرژی و مشخصا بنزین، داشتن چشم‌انداز 20 ساله در این حوزه را ضروری دانست.

تکرار اشتباه افزایش قیمت بنزین با ارائه طرح‌های سهمیه بندی

عباسی معتقد است اگر نظر شورای عالی امنیت ملی در زمان افزایش قیمت بنزین به موقع اخذ شده بود، شاهد این میزان تخریب و تلفات در جامعه نبودیم اما با ارائه مجدد طرح‌های مرتبط با سهمیه‌بندی بنزین این اشتباه  تکرار می شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه موضوع فروش اوراق سلف نفتی نیـــــز بدون دلیل در شورای سران قوا مطرح شد، تصریح کرد: باید تعیین‌تکلیف شود که باید چه موضوعاتی در شورای سران قوا و توسط چه کسی مطرح شود، یعنی رئیس‌جمهور دبیر شورای سران قوا است یا شخص دیگری، چراکه درصورت روشن شدن این موضوعات، بسیاری از مشکلات در جامعه ایجاد نخواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet