حلول ماه ربیع الاول
1399/07/04 12:52:25
سرویس اقتصادی
یوسفی:

اخذ مالیات از عایدی سرمایه راه‌کار مقابله با دلالان مسکن؛ باید از سفته بازی جلوگیری کرد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: برای مدیریت بازار مسکن باید از سفته بازی جلوگیری کرد، یکی از راه کارهای موثر در مقابله با دلالان، اخذ مالیات از عایدی سرمایه است.
اخذ مالیات از عایدی سرمایه راه‌کار مقابله با دلالان مسکن؛ باید از سفته بازی جلوگیری کرد عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: برای مدیریت بازار مسکن باید از سفته بازی جلوگیری کرد، یکی از راه کارهای موثر در مقابله با دلالان، اخذ مالیات از عایدی سرمایه است. https://cdn.icana.ir/d/019/202002101676883263.jpg اخذ,مالیات,از,عایدی,سرمایه,راه‌کار,مقابله,با,دلالان,مسکن؛,باید,از,سفته,بازی,جلوگیری,کرد Icana

مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بررسی لایحه مالیات بر عایدی سرمایه در هیأت دولت، گفت: متأسفانه در سال های اخیر به دلیل نبود نظارت کافی، بازار مسکن دچار آشفتگی و تنش بسیاری شده و شاهد افزایش چند برابری قیمت ها در بازار هستیم.

مجتبی یوسفی

برای مدیریت بازار مسکن باید از سفته بازی جلوگیری کرد

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا برای مدیریت بازار مسکن باید از سفته بازی جلوگیری کرد، یکی از راه کارهای موثر در مقابله با دلالان، اخذ مالیات از عایدی سرمایه است که در این راستا باید قوانین مصوب به درستی اجرایی شود و مانع از خرید و فروش مسکن با نرخ کاذب شود.

وی گفت: مالیات از عایدی سرمایه یکی از انواع پیشرفته در حوزه مالیاتی است که می تواند در ساماندهی بازار کمک شایانی کند، البته این مسئله غیرقابل انکار است که ما باید به صورت ریشه ای نسبت به اصلاح و بهبود اقتصاد کشور اقدام کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: با اجرای مالیات از عایدی سرمایه، اگر شما خانه ای را خریداری کرده و سپس اقدام به فروش آن کردید، باید از محل سود این معامله، بخشی را به عنوان مالیات پرداخت کنید.

مجلس از ارسال لایحه مالیات بر عایدی سرمایه از سوی دولت استقبال می کند

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: مجلس از ارسال لایحه مالیات بر عایدی سرمایه از سوی دولت استقبال می کند، اما قطعا اگر تعللی در این رابطه صورت گیرد، مجلس خود طرحی را در این رابطه را پیگیری می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet