خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/07/05 12:43:08
سرویس اقتصادی
قادری با اشاره به بخشنامه جدید بانک مرکزی:

فضاسازی برخی از جریان‌ها و سایت‌ها در بازار ارز؛ دستگاه‌های امنیتی با جوسازی‌ها برخورد جدی کنند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در شرایط کنونی فضاسازی برخی از جریان ها و سایت ها در بازار ارز موجب شده که تقاضا برای خرید ارز در کشور بالا برود، از این رو بانک مرکزی باید با این جوسازی و فضاسازی ها برخورد جدی کند.
فضاسازی برخی از جریان‌ها و سایت‌ها در بازار ارز؛ دستگاه‌های امنیتی با جوسازی‌ها برخورد جدی کنند عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در شرایط کنونی فضاسازی برخی از جریان ها و سایت ها در بازار ارز موجب شده که تقاضا برای خرید ارز در کشور بالا برود، از این رو بانک مرکزی باید با این جوسازی و فضاسازی ها برخورد جدی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202007109004339430.jpg فضاسازی,برخی,از,جریان‌ها,و,سایت‌ها,در,بازار,ارز؛,دستگاه‌های,امنیتی,با,جوسازی‌ها,برخورد,جدی,کنند Icana

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بخشنامه اخیر بانک مرکزی برای مقابله با اعلام قیمت های نامتعارف در بازار ارز را مثبت ارزیابی کرد و گفت: بر اساس این بخشنامه، اعلام قیمت‌های نامتعارف، ایجاد جو روانی نامطلوب و التهاب در بازار ارز جرم محسوب می شود.

بازار ارز

جو روانی یکی از مشکلات کنونی بازار ارز است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جو روانی یکی از مشکلات کنونی بازار ارز است، درست است که بازار با مسائلی مانند کمبود ارز یا برخی اعمال برخی سیاست ها مواجه بوده، اما تأثیر جو و تحرکات روانی در بازار ارز بسیار زیاد و برجسته است.

فضاسازی برخی از جریان ها و سایت ها در بازار ارز؛ بانک مرکزی با جوسازی ها برخورد جدی کند

وی گفت: در شرایط کنونی فضاسازی برخی از جریان ها و سایت ها در بازار ارز موجب شده که تقاضا برای خرید ارز در کشور با هدف حفظ ارزش سرمایه ها بالا برود، از این رو بانک مرکزی باید با این جوسازی و فضاسازی ها برخورد جدی کند.

تأثیر جوسازی ها در تشدید تلاطم بازار ارز غیرقابل انکار است

قادری ادامه داد: از طرفی این مسئله باید مورد توجه قرار گیرد که چه افراد یا گروه هایی در تلاطمات بازار ارز و تشدید فضاسازی ها دخیل هستند، قطعا تأثیر جوسازی ها در تشدید تلاطم بازار ارز غیرقابل انکار است، از این رو نهادهای امنیتی باید به کمک بانک مرکزی آمده و با دلالان و برهم زنندگان بازار ارز برخورد کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: ارز یک متغیر کلیدی در اقتصاد کشور محسوب می شود، حال کشورهای دیگر حتی در شرایط عادی نیز اجازه نمی دهند که افراد با رویکرد سرمایه ای، اقدام به خرید ارز کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet