حلول ماه ربیع الاول
1399/07/05 16:22:53
سرویس اجتماعی
مرادی:

400 درخت نخل و مرکبات باغات بندرعباس در آتش اهمال کاری مسئولان سوخت

نماینده مردم بندرعباس در مجلس، بابیان‌اینکه ۲ هکتار اراضی و۴۰۰ درخت نخل و مرکبات در آتش‌سوزی روستای آب ماه بندرعباس سوختند از بی‌توجهی وزارت کشور، جهادکشاورزی و بیمه‌ها نسبت به تامین امکانات لازم برای مدیریت بحران و جبران خسارات کشاورزان این منطقه انتقاد کرد.
400 درخت نخل و مرکبات باغات بندرعباس در آتش اهمال کاری مسئولان سوخت نماینده مردم بندرعباس در مجلس، بابیان‌اینکه 2 هکتار اراضی و400 درخت نخل و مرکبات در آتش‌سوزی روستای آب ماه بندرعباس سوختند از بی‌توجهی وزارت کشور، جهادکشاورزی و بیمه‌ها نسبت به تامین امکانات لازم برای مدیریت بحران و جبران خسارات کشاورزان این منطقه انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905105048868817.jpg 400,درخت,نخل,و,مرکبات,باغات,بندرعباس,در,آتش,اهمال,کاری,مسئولان,سوخت Icana

احمد مرادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در تشریح جزییات وقوع آتش‌سوزی گسترده در باغات و نخیلات روستای آب ماه از توابع بخش فین بندرعباس، گفت: این آتش‌سوزی که روز گذشته به وقوع پیوست به تعدادی از نخلستان‌ها و باغاتی که حاوی درختان مرکبات بوده، خساراتی وارد کرده است.

میزان خسارات وارد شده به باغات روستای آب ماه بندرعباس در پی وقوع حادثه آتش‌سوزی

نماینده بندرعباس، حاجی آباد، قشم، ابوموسی و بندرخمیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم‌اکنون آتش‌سوزی مهار شده است، اما علت وقوع این حادثه مشخص نشده است ضمن اینکه در پی این آتش‌سوزی  2 هکتار از اراضی باغات، 100 درخت نخل و 300 درخت مرکبات خسارت دیده‌اند.

کمبود امکانات اطفاءحریق و نبود راننده عوامل گسترش دامنه خسارات آتش‌سوزی در بندرعباس

وی تصریح کرد: متاسفانه یکی از مشکلاتی که در استان هرمزگان به ویژه بخش فین وجود دارد، این است که راه‌های مواصلاتی و جاده‌های بین مزارع، صعب‌العبور هستند، ضمن اینکه در این منطقه با کمبود امکانات لازم برای اطفاء حریق مواجه هستیم و اگر هم این لوازم وجود داشته باشند، راننده جهت انتقال آنها به محل وقوع حادثه وجود ندارد.  

مرادی اظهار کرد: در گذشته نیز حوادث آتش‌سوزی رخ داده است و به دلیل وجود این مشکلات امدادرسانی با تاخیر همراه بوده است، کما اینکه در یکی از روستاها که 20 هکتار اراضی باغات حاوی مرکبات آتش گرفته بود تا از بندرعباس نیرو برای امدادرسانی فرستاده شود، کل این محدوده سوخت و خسارات سنگینی به کشاورزان وارد کرد.

نماینده بندرعباس، حاجی آباد، قشم، ابوموسی و بندرخمیر در مجلس شورای اسلامی، افزود: درخواست مردم این منطقه این است که مسئولان مربوطه جهت تامین امکانات لازم برای اطفاء حریق و هموارسازی راه‌های مواصلاتی برای دسترسی به باغات ورود پیدا کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با اشاره به دیگر مشکلات موجود در استان هرمزگان، یادآور شد: گرمای بیش از حد هوا تابستان در این استان از دیگر مشکلات این منطقه است که یکی از عوامل بروز آتش‌سوزی است، کما اینکه ممکن است شاخه‌های خشک در اثر یک جرقه، آتش گرفته و با وزش باد به سایر درختان سرایت کرده و به آتش‌سوزی گسترده در باغات منتهی شود.

باغات و نخلستان‌های جنوب در سایه بی‌توجهی مسئولان می‌سوزند

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: تاکنون وزارت کشور توجهی به تامین امکانات لازم برای مدیریت بحران در استان هرمزگان نداشته است درحالیکه لازم است این وزارتخانه به عنوان مدیریت متمرکز بحران در کشور برای برون‌رفت از این مشکل برنامه‌ریزی کند، از سوی دیگر جبران خسارات کشاورزان آسیب‌دیده نیز با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شود، چرا که بیمه‌ها هزینه محصولات، اصله و نهال درختان را پرداخت نمی‌کنند، همچنین سازمان جهاد کشاورزی باید برای جبران خسارات این بخش بلافاصله ورود پیدا کند اما یک پروسه بسیار طولانی برای تحقق این امر وجود دارد که مسئولان مربوطه باید برای حل این معضل نیز تدبیری بیندیشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet