حلول ماه ربیع الاول
1399/07/06 09:14:00
سرویس استان ها
نقدعلی مطرح کرد؛

لزوم ارائه تسهیلات بانکی به کشاورزان در شرایط کرونایی/ صنعت سنگبری خمینی شهر نیازمند حمایت دولت است

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان خمینی شهر قطب تولید گل شب بو است ولی متأسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا گلخانه داران نتوانستند در ایام عید محصولات خود را به فروش برسانند به همین جهت مجبورند گل های خود را دور بریزند.
لزوم ارائه تسهیلات بانکی به کشاورزان در شرایط کرونایی/ صنعت سنگبری خمینی شهر نیازمند حمایت دولت است نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان خمینی شهر قطب تولید گل شب بو است ولی متأسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا گلخانه داران نتوانستند در ایام عید محصولات خود را به فروش برسانند به همین جهت مجبورند گل های خود را دور بریزند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106981273642.jpg لزوم,ارائه,تسهیلات,بانکی,به,کشاورزان,در,شرایط,کرونایی/,صنعت,سنگبری,خمینی,شهر,نیازمند,حمایت,دولت,است Icana

محمد علی نقدعلی؛ نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود، گفت: گران شدن نهاده‌های کشاورزی، فروش و صادرات تنباکوی زرد طلایی که یکی از محصولات منحصر به فرد و ارز آور شهرستان خمینی شهر است با مشکل مواجه شده است.

 وی افزود: شهرستان خمینی شهر قطب تولید گل شب بوست ولی متأسفانه در ایام کرونا ضربه سنگینی به گلخانه داران وارد شد زیرا عمده تولید آنها باید شب عید به فروش می‌رسید که به لحاظ شرایط حاکم در کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا این فروش انجام نشد و گلخانه داران مجبور شدند محصولات خود را دور ریخته و به همین دلیل خسارت هنگفتی به آنها وارد شد که تاکنون نیز این خسارت مالی جبران نشده است، تسهیلات بانکی برای حمایت از کشاورزان موضوع مهمی است که باید از سوی دولت مدنظر قرار گیرد.

 نقدعلی بیان کرد: تعداد زیادی از مردم شهرستان ما در بخش صنعت سنگبری فعال هستند که در خصوص ورود تجهیزات و مسائل گمرکی و اختصاص رشته فرآوری سنگ با مشکل رو به رو هستیم، از سوی دیگر ایجاد دانشگاه آزاد یا دانشگاه صنعتی در این شهرستان در راستای ارتقای این صنعت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

خمینی شهر؛ قطب پرورش نژادهای مختلف اسب

وی خاطرنشان کرد: شهرستان ما قطب پرورش نژادهای مختلف اسب است، با توجه به اینکه  این عرصه بسیار اشتغالزاست و حتی می‌توان در زمینه صادرات نیز ورود کرد، ولی متاسفانه حمایت بسیار کمی در این زمینه شاهد بودیم.

 نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: فاضلاب کشی، آب کشاورزی و حق آبه ای که مطابق طومار شیخ بهایی به این شهرستان اختصاص داده شده به دلیل برداشت های بالادست، انجام نمی شود که تمامی اینها از جمله مهمترین مشکلات حوزه انتخابیه ماست.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet