حلول ماه ربیع الاول
1399/07/06 11:42:36
سرویس صحن
در صحن علنی صورت گرفت؛

موافقت مجلس با یک فوریت طرح اختصاص یک درصد از درآمد عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها

نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اختصاص یک درصد از درآمد عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها موافقت کردند.
موافقت مجلس با یک فوریت طرح اختصاص یک درصد از درآمد عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اختصاص یک درصد از درآمد عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201601102866655289.jpg موافقت,مجلس,با,یک,فوریت,طرح,اختصاص,یک,درصد,از,درآمد,عوارض,آلایندگی,به,شهرداری‌ها,و,دهیاری‌ها Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، ششم مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی فوریت طرح حذف بند (ن) تبصره (6) قانون بودجه سال 99 پس از مخالفت با پیشنهاد یک فوریت این طرح، با یک فوریت آن با 170 رأی موافق، 33 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 234 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در جریان بررسی این موضوع جلیل مختار به عنوان طراح طرح مذکور گفت: بر اساس قانون یک درصد از درآمد حاصل از عوارض آلایندگی در کشور باید به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اختصاص داده می‌شد حال متأسفانه درجریان بررسی لایحه بودجه سال 99، 35 درصد از این میزان اعتبار و درآمد به صندوق توسعه محیط زیست اختصاص داده شد که این مسئله یکی از بزرگترین ظلم‌ها به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: در اصول برنامه ریزی و قانونگذاری تبعیت از قوانین بالادستی ضروری است به طوری که قوانین بودجه سالیانه باید با رعایت برنامه‌های 5 ساله و رعایت اسناد و قوانین بالاتر از جمله سند چشم‌انداز توسعه و قانون اساسی تنظیم شود.

مختار گفت: حذف بند (ن) تبصره (6) قانون بودجه سال 99 ضروری است زیرا این مسئله موجب کاهش منابع اعتباری دهیاری‌ها و شهرداری‌ها شده که این موضوع کاهش کیفیت خدمات شهری و نارضایتی شهروندان و روستاییان و کاهش اعتبارات شهرداری‌ها برای مقابله با بلایای طبیعی از جمله خشکسالی، ریزگردها، سیل و زلزله را به دنبال دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet