حلول ماه ربیع الاول
1399/07/06 12:21:17
سرویس صحن
ارکانی در تذکر شفاهی؛

نباید با مسئولان ایجاد کننده نابسامانی در بازار مماشات شود

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس گفت: تامین مسکن به آرزوی دست نیافتنی تبدیل شده لذا در مواجهه با نابسامانی ها نباید مماشات شود.
نباید با مسئولان ایجاد کننده نابسامانی در بازار مماشات شود نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس گفت: تامین مسکن به آرزوی دست نیافتنی تبدیل شده لذا در مواجهه با نابسامانی ها نباید مماشات شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202006105061926062.jpg نباید,با,مسئولان,ایجاد,کننده,نابسامانی,در,بازار,مماشات,شود Icana

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت،  احسان ارکانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 6 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: امروز حرف مردم در رابطه با فشار اقتصادی و مشکلات معیشتی است؛ در حوزه مسکن، خودرو و ارز شاهد از هم گسیختگی هستیم در حالی که وزیر صمت به روش سنگالی برکنار و تیم اقتصادی دولت ناهماهنگ عمل می کند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بازار خودرو رها شده و مردم را به بورس دعوت و ناگهان مردم را در این بازار به حال خود رها می کنند.

وی ادامه داد: دلار با نرخ 3 هزار تومان تحویل دولت کنونی داده شد و امروز نرخ آن به 30 هزار تومان رسیده است؛ داشتن مسکن نیز به آرزوی دست نیافتنی تبدیل شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: مردم در این همه فشار مچاله شده و گلایه دارند لذا باید صحبت آن ها شنیده شود؛ آقای روحانی قرنطینه است از این رو رئیس مجلس باید با دولت و نابسامانی هایش مماشات نکند.

ارکانی در این زمینه خطاب به رئیس مجلس اظهار کرد: هرجا انقلابی عمل شود مجلس و مردم دنباله رو آن خواهند بود لذا نباید اجازه داده شود مردم مجلس را شریک اقدامات نامناسب و نابسامانی ها بدانند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس یازدهم، گفت: در شهرستان نیشابور، فیروزه کار به جایی رسیده که مردم در صف تامین کپسول گاز و سوخت هستند و کشاورزی نیز نابود شده است؛ اختلاف اداره املاک آستان قدس با اهالی روستای حسین آباد موجب شده 400 خانوار این روستا به کمتر از 200 خانوار کاهش یابد و کسی هم پاسخگو نیست.

وی ادامه داد: منابع مالی و سرمایه های مردم و کشور در موسسات مالی و اعتباری به باد رفت در حالی که معلوم نشد سازمان بازرسی استان خراسان رضوی کجا بود و چرا از بروز این مشکلات جلوگیری نکرد؛ هم اکنون مدیران حقوق نجومی بگیر آن ها چه می کنند.

این نماینده مردم در قوه مقننه تصریح کرد: حدود 500 نفر از مردم حوزه انتخابیه نیشابور و فیروزه بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و وزارت بهداشت از عدم اختصاص یک میلیارد دلار اعتبار صندوق توسعه ملی می گوید؛ همچنین امروز دولت در فروش خارجی نفت ناتوان است و می خواهد آن را به مردم بفروشد در حالی که مردم حوزه انتخابیه یاد شده با کمبود نفت و گاز مصرفی مواجه هستند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز اولویت طرح تامین کالاهای اساسی در مجلس به تصویب رسید که گام مهمی در کمک به معیشت مردم است؛ همچنین نباید فراموش شود که سوال و استیضاح دو ابزار مجلس هستند که نباید اجازه دهیم استفاده از آن ها برای رفع مشکلات کمرنگ شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet