حلول ماه ربیع الاول
1399/07/06 12:18:00
سرویس استان ها
حسین زهی تاکیدکرد:

توسعه سیستان و بلوچستان نیازمند بهسازی راه‌های استان

نماینده مردم خاش در مجلس بابیان اینکه توسعه راه های استان به عنوان کلید توسعه در اولویت قرار بگیرد، گفت: فراهم ساختن زیرساخت های استفاده از ظرفیت مرز در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار بگیرد.
توسعه سیستان و بلوچستان نیازمند بهسازی راه‌های استان نماینده مردم خاش در مجلس بابیان اینکه توسعه راه های استان به عنوان کلید توسعه در اولویت قرار بگیرد، گفت: فراهم ساختن زیرساخت های استفاده از ظرفیت مرز در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202007100299492095.jpg توسعه,سیستان,و,بلوچستان,نیازمند,بهسازی,راه‌های,استان Icana

 به گزارش خبرگزاری  خانه ملت ، دیدار  اسماعیل حسین زهی، نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی با آیت اللّه محامی، نماینده ولی فقیه  برگزار شد.

آیت‌الله مصطفی محامی، در این دیدار با اشاره به محرومیت تاریخی در سیستان‌ و بلوچستان و اضافه شدن مسائلی از جمله ضعف مدیریت و حتی سوءاستفاده‌ها و تاکید بر تدوین طرح جامع برای رفع مشکلات و نیازمندی‌های استان، اظهارکرد: همه باید در اجرای برنامه‌های این طرح به ‌صورت کوتاه‌مدت و بلندمدت مشارکت داشته و وضعیت استان را از حالت موجود به مطلوب ارتقاء دهیم.

امام جمعه زاهدان با اشاره به ضرورت استفاده بهینه از بودجه‌ای که وارد استان می‌شود، بهره‌گیری از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را مهم دانست و بیان داشت: متأسفانه برخی از سرمایه‌گذاران بومی به بهانه نبود زیرساخت و فضای مناسب سرمایه خود را در دیگر نقاط کشور و حتی خارج از کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند که باید زمینه تسهیل سرمایه‌گذاری را در استان با تأکید بر پروژه‌های اشتغال‌زا، به‌عنوان اولویت دنبال کنیم.

آیت‌الله محامی خاطرنشان کرد: ممکن است کسی که به شغل‌های کاذب مثل سوخت‌بری روی می‌آورد احساس کند چاره‌ای ندارد و برای امرار معاش این کار را دنبال کند اما  نکته‌ای غلط که اتفاق می‌افتد این است که این شغل‌ها پس از مدتی به فرهنگ تبدیل می‌شود و آن فرد با توجه به درآمد بیشترِ کار قاچاق و شغل‌های کاذب به دنبال شغلی مثل کشاورزی و غیره نخواهد رفت.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار افزود :تلاش منتخبین مردم در استان سیستان و بلوچستان بر حل مشکلات اساسی استان خواهد بود. 

حسین زهی افزود: همگرایی و وفاق نمایندگان استان در دوره ی یازدهم مجلس شورای اسلامی از ویژگی های بارز ترکیب نمایندگان این دوره است. 

وی افزود: فراهم ساختن زیرساخت های استفاده از ظرفیت مرز در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری در دستور کار خواهد بود. 

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: در زمینه توسعه راه های استان به عنوان کلید توسعه، علی رغم شرایط نامطلوب اقتصادی با پیگیری های انجام شده اقدامات قابل قبولی در حال انجام است.

نماینده مردم خاش ضمن استقبال از پیشنهاد آیت اللّه محامی در خصوص تدوین طرح جامع برای رفع مشکلات و نیازمندی های استان یادآور شد: با حمایت نماینده ولی فقیه در استان و همکاری اعضای مجمع نمایندگان استان به جد این موضوع را پیگیری خواهیم نمود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet