حلول ماه ربیع الاول
1399/07/06 15:44:00
سرویس استان ها
رحیمی عنوان کرد؛

لازمه حذف کولبری،  تقویت کشاورزی و صنعت است/ فرد 80 ساله از سر ناچاری به کولبری روی می آورد

نماینده حوزه انتخابیه سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: چنانچه بتوانیم کشاورزی و صنعت را در این منطقه تقویت کنیم خود به خود شاهد حذف کولبری خواهیم بود، زیرا با توجه به سخت و دشوار بودن این کار، کسی اگر ناچار نباشد به این کار روی نمی آورد.
لازمه حذف کولبری،  تقویت کشاورزی و صنعت است/ فرد 80 ساله از سر ناچاری به کولبری روی می آورد نماینده حوزه انتخابیه سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: چنانچه بتوانیم کشاورزی و صنعت را در این منطقه تقویت کنیم خود به خود شاهد حذف کولبری خواهیم بود، زیرا با توجه به سخت و دشوار بودن این کار، کسی اگر ناچار نباشد به این کار روی نمی آورد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105253981513.jpg لازمه,حذف,کولبری، ,تقویت,کشاورزی,و,صنعت,است/,فرد,80,ساله,از,سر,ناچاری,به,کولبری,روی,می,آورد Icana

بهزاد رحیمی؛ نماینده حوزه انتخابیه سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه مشکل اصلی حوزه انتخابیه بنده مسئله بیکاری است افزود: شهرستان ما مرزی است و اقتصاد آن به شدت به مبادلات مرزی وابسته است ولی از زمانیکه که مرزها بسته شدند بیکاری افزایش پیدا کرده و تجارت کولبری از موضوعاتی بود که  محدود شده است.

وی گفت: نبود صنایع پایدار در منطقه که بتواند ایجاد اشتغال کند و همچنین نبود زیرساخت های جاده ای از تمامی جهات، مردم این منطقه را به شدت تحت فشار قرار داده است.

رحیمی عنوان کرد: به دلیل عدم دسترسی به منابع آبی، کشاورزی ما نیز چار مشکل شده است و اغلب کشاورزی به صورت دیم انجام می شود. با توجه به اینکه حدود 5 حوزه آبی سدهای منطقه به این شهرستان ها  تعلق دارد ولی متاسفانه کمترین برخورداری را از تخصیص منابع آبی داریم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کولبری را زیبنده این کشور نمیدانیم و اعتقادی به مشروعیت کولبری ندارم تصریح کرد: کولبری در این مناطق، شغل اجباری و زاییده بیکاری و عدم وجود کارخانجات است و این موضوع خود بهانه ای در دست معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای واردن کردن حربه است.

لازمه حذف کولبری،  تقویت کشاورزی و صنعت است

نماینده مردم سقز و بانه بیان کرد: چنانچه بتوانیم کشاورزی و صنعت را در این منطقه تقویت کنیم خود به خود شاهد حذف کولبری خواهیم بود زیرا با توجه به سخت و دشوار بودن این کار، کسی اگر ناچار نباشد به این کار روی نمی آورد. البته دولت با طرح واردات 100 قلم کالا از مناطق مرزی با امتیازات و معافیت هایی که کولبران دارند، میتواند درآمد پایدار آنها را کمی سامان دهد که در صورت اجرایی شدن آن، درآمد مردم این منطقه بهتر شده تا به سمت کولبری نروند.

کولبر 13 تا 80 ساله داریم

وی با اشاره به اینکه کولبر 13 تا 80 ساله داریم اظهار کرد: این افراد به ازای حمل کالا نهایتا 100 تا 150 هزار تومان دریافت می کنند و بر اساس قانون عبور از مرز، برخوردارهای قهری با آنها میشود در بین این کولبران افراد با تحصیلات فوق لیسانس و دکتری نیز وجود دارد ولی متاسفانه این افراد از سر ناچاری و فقط برای آوردن نان بر سر سفره شان به این کار روی آوردند چنانچه در سازمان های دولتی جذب شوند دیگر نیازی ندارند که سمت کولبری بروند.

رحیمی در پایان گفت: تلاش ما به عنوان نمایندگان مجلس حل مسائل موجود دراین منطقه است که در این راستا نیازمند حمایت دولت برای تشویق و جذب سرمایه گذار هستیم.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet