خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/07/06 17:55:11
سرویس اقتصادی
فیروزی در تشریح نشست کمیسیون صنایع و معادن:

برنامه‌های وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت بررسی شد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: با حضور رزم حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت برنامه‌های وی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
برنامه‌های وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت بررسی شد سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: با حضور رزم حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت برنامه‌های وی مورد نقد و بررسی قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201905101127040766.jpg برنامه‌های,وزیر,پیشنهادی,صنعت،,معدن,و,تجارت,,بررسی,شد Icana

حجت‌اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،در تشریح نشست امروز ( یکشنبه 6 مهرماه) کمیسیون، گفت: نشست امروز کمیسیون با حضور وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به منظور بررسی برنامه‌های وی برگزار شد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت برنامه‌های خود را در حوزه‌های مختلف ارائه کرد، ادامه داد:  مقررات زدایی، چابک سازی سازمانی، تمرکز زدایی و اختیار دادن به ادارات استان‌ها، هماهنگ سازی تصمیمات وزارت‌خانه با صنایع و معادن بخش خصوصی، تسهیل فرآیند صدور مجوزها، فساد زدایی، دولت الکترونیک و مبارزه با رانت خواری از جمله برنامه‌های رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در مدت زمان باقی مانده دولت بود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت برنامه‌هایی در خصوص  اقتصاد مرزی، زنجیره مکرر تولید و سامانه شبکه توزیع عادلانه کالا نیز مطرح کرد، گفت: رزم‌حسینی هزینه خودروسازان را بالا دانست که باید کاهش داده شود، بخشی از این هزینه‌ها که باید آن را کاهش داد تامین ورق‌های  فولادی مورد نیاز خودروسازان است که تامین آن کاهش هزینه تولید لوازم خانگی را نیز به همراه دارد.

وی با بیان اینکه در نشست با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت بر تکمیل ظرفیت‌های صنعت و معدن تاکید شد، تصریح کرد: کارخانه‌های متعددی وجود دارند که در شرایط اقتصادی کنونی ورشکسته شده‌اند که باید احیا شوند، رزم حسینی در خصوص تامین نهاده‌های کشاورزی اعتقاد داشت که این حوزه باید به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شکست انحصار‌های موجود از برنامه‌های رزم حسینی بود، ادامه داد: تکمیل زنجیره معدن و جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی جزء برنامه‌های وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت بود و مباحثی در خصوص اقتصاد مرزی و جلوگیری از واردات کالاهای مشابه تولید داخل مطرح شد.

فیروزی با تاکید بر اینکه نمایندگان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس موضوعاتی را در خصوص تامین ورق مورد نیاز خودروسازان علی‌رغم عرضه این محصول در بورس مطرح کردند تا شاهد کاهش قیمت باشیم، عنوان کرد: مباحثی در خصوص تنظیم بازار با اعمال اصلاحات و جراحی در این زمینه را بیان کردند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه نمایندگان سوالاتی را در خصوص برنامه وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در زمینه شیوه کنترل بازار بیان کردند، گفت: اعضای کمیسیون برنامه‌های رزم‌حسینی را مورد نقد و بررسی قرار دادند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet