حلول ماه ربیع الاول
1399/07/07 10:54:39
سرویس حوزه ریاست
دستیار سیاسی و رسانه ای رئیس مجلس در یادداشتی مطرح کرد:

واکسن آنفلوآنزا و مجلسی که باید پاسخگوی ناکارآمدی ۷ ساله باشد

دستیار سیاسی و رسانه‌ای رئیس مجلس در یادداشتی به حواشی اخیر علیه مجلس پرداخت و یادآور شد که چرا ۱۵۰۰ واکسن می‌شود دغدغه حتی بچه‌های انقلابی اما کسی از گرانی افسارگسیخته کره و تخم مرغ سوال نمی‌کند؟
واکسن آنفلوآنزا و مجلسی که باید پاسخگوی ناکارآمدی ۷ ساله باشد دستیار سیاسی و رسانه‌ای رئیس مجلس در یادداشتی به حواشی اخیر علیه مجلس پرداخت و یادآور شد که چرا 1500 واکسن می‌شود دغدغه حتی بچه‌های انقلابی اما کسی از گرانی افسارگسیخته کره و تخم مرغ سوال نمی‌کند؟ https://cdn.icana.ir/d/019/202009104012406917.jpg واکسن,آنفلوآنزا,و,مجلسی,که,باید,پاسخگوی,ناکارآمدی,۷,ساله,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدسعید احدیان دستیار سیاسی و رسانه‌ای رئیس مجلس شورای اسلامی در یادداشتی به ماجرای واکسن‌ها پرداخت و نوشت: مسئولان بخش سلامت مجلس طبق روال هرساله بدون توجه به اینکه برای این مجلس باید مواظب آب خوردن خود هم باشند، برای تهیه واکسن پائیز برای درمانگاه وابسته به خود اقدام کردند.

طی اطلاعیه رسمی وزارت بهداشت 1500 واکسن در روندی طبیعی همانطور که بین درمانگاه ها توزیع می شد به داروخانه وابسته به درمانگاه مجلس هم همزمان با توزیع دور اول واکسن ها داده شد و تلقیح و استفاده از آن نیز مثل همه درمانگاه ها عمومی نیست و صرفا مطابق ضوابط اعلام شده توسط وزارت بهداشت برای افراد پرخطر قابل استفاده است ضمن آنکه به درمانگاه مجلس تاکید شده است زمان استفاده از آن صرفا بعد از اعلام وزارت بهداشت یعنی زمانی که همه واکسن ها در سطح کشور کامل توزیع شده است، قابل تلقیح است، باز هم مثل دیگر درمانگاه هایی که در دور اول واکسن خود را گرفته اند.
خلاصه آنکه به درمانگاه مجلس مثل بسیاری درمانگاه های کشور 1500 واکسن آنفلونزا داده شد تا برای افراد پرخطر مانند سالمندان بازنشسته، مادران باردار و... استفاده شود مثل بقیه مراکز درمانی کشور.

البته سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد نمایندگان مجلس نیز جزو افراد پرخطر محسوب می شوند که البته امری بدیهی است چرا که غیر از 30 نماینده ای که از بین 290 نماینده تاکنون کرونا گرفته اند و 3 نفر فوت کرده است، مشخص است که  نماینده ای که برای انجام وظبقه نمایندگی خلاف برخی آقایان دولتی از داخل اتاق هایشان ادعای پیگیری حل مسائل مردم هستند و از پشت شیشه های خودرو نظرسنجی می کنند، بین مردم حوزه انتخابیه خود می روند و هفته به هفته بعنوان یکی از محتمل ترین افراد ناقل کرونا دوباره برای پیگیری مسائل مردم در مجلس دور هم جمع می شوند و خود، خانواده های شان را در معرض خطر قرار می دهند، بدون اینکه بهانه بیاورند که ستاد کرونا گفته است بنشینید در اتاق های تان، شبیه آقای رئیس جمهور که آقای واعظی گفتند اگر ایشان کرونا بگیرد، کشور لطمه می خورد.

علیرغم همه اینها مجلس تصمیم می گیرد بدلیل اینکه با علمیات روانی که علیه مجلس صورت گرفته است، همه این روندهای طبیعی را کنار بگذارد و 1500 واکسنی را که حق عده ای سالمند و مادر باردار و کودک سرطانی و از جمله 290 نماینده مردمی است که شده اند سنگ صبور مردم بی پناه، برگرداند. اما نتیجه این فرایند چه شده است؟

چرا کسی سوال نمی کند آن مقام مسئول اجرایی که این روزها باید الان بین مردم باشد درد مردم را بشنود و برای آن راه حل پیدا کند کجا است؟

جریان اصلاحات و عده ای  انقلابی نما که خود را درون جبهه انقلاب پنهان کرده اند چقدر حرفه ای چنان جوی درست می کنند که حتی نیروهای واقعی انقلابی نیز همراه می شوند بگونه ای که بجای اینکه دولتی که 7 سال کشور را به لبه پرتگاه اقتصادی کشانده است و کک اش هم نمی گزد، مورد سوال باشد، باید مجلسی که چند ماه است روی کار آمده است و اصولا چندان اختیارات زیادی جز ریل گذاری ندارد، شده است مقصر همه چیز.

چرا 1500 واکسن می شود دغدغه حتی بچه های انقلابی اما کسی از گرانی افسارگسیخته کره و تخم مرغ  سوال نمی کند؟ چرا کسی درباره خط فقر که در این یکی دو روز ماهانه 10 میلیون تومان اعلام شد نمی پرسد که 7 سال چه بلایی سر مردم آوردید که عمده مردم را فقیر کردید؟ چرا کسی نمی گوید چه بلایی سر قیمت خودرو آوردید که دیگر مردم خرید خودرو را از آرزوهای شان نیزخط زده اند؟ چرا کسی نمی گوید پوشک بچه به نزدیک 100 هزارتومان رسیده است که همین یکی دوسال پیش 17 هزار تومان بود؟

واقعا چه حرفه ای هستند آنها در عملیات روانی و چه قدر ساده اندیش هست جریان انقلاب که بازی جریان دولت را با همراهی آگاهانه یا ناآگاهانه عده ای انقلابی نما می خورد و دغدغه اش می شود، 1500 واکسنی که  نتیجه  اقدام مسئول مرکز بهداشت است که «طبق روال» عمل کرده است و اینقدر سیاسی نبوده است که بداند، دشمنان مردم، مترصد بهانه جویی هستند که در چند ماه کارنامه فاجعه بار چندساله خودشان را به حاشیه ببرند.

کسی نمی‌گوید نقد و اشکالی بر عملکرد تعدادی نماینده یا حتی کلیت مجلس وارد نیست اما مساله این است که آیا این اشکالات با ناکارآمدی چندساله این دولت قابل مقایسه است؟

واقعا چه خوب درحال خاموش کردن موتور آخرین نقطه امید مردم هستند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet