خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/07/07 15:19:41
سرویس استان ها
حقوردی خبرداد:

درخواست تشکیل سازمان مترو شهرستان‌های استان تهران از وزیر کشور/قطار شهری برای غرب استان تهران قابل استفاده نیست

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس، گفت: نمایندگان مجمع شهرستان‌های استان تهران طی نامه‌ای به وزیر کشور درخواست کرده‎‌اند تا سازمان مترو شهرستان‌های استان تهران با مشارکت‌ شهرداری‌ها تشکیل شود.
درخواست تشکیل سازمان مترو شهرستان‌های استان تهران از وزیر کشور/قطار شهری برای غرب استان تهران قابل استفاده نیست نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس، گفت: نمایندگان مجمع شهرستان‌های استان تهران طی نامه‌ای به وزیر کشور درخواست کرده‎‌اند تا سازمان مترو شهرستان‌های استان تهران با مشارکت‌ شهرداری‌ها تشکیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202009109059317475.jpg درخواست,تشکیل,سازمان,مترو,شهرستان‌های,استان,تهران,از,وزیر,کشور/قطار,شهری,برای,غرب,استان,تهران,قابل,استفاده,نیست Icana

حسین حق‌وردی نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت ،در خصوص حدم احداث مترو برای سه شهرستان غرب استان تهران، گفت: در زمینه احداث خط مترو غرب استان تهران و شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد قاطعانه می‌توان گفت هیچگونه اقدامی صورت نگرفته است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع قطار شهری برای شهرستان‌های غرب استان تهران مطرح شده که باید راه‌آهن آن را انجام دهد،ادامه داد: قطار شهری برای شهرستان‌های غرب استان تهران قابل استفاده نیست، فاصله شهرهای جنوبی شهرستان شهریار با ایستگاه در نظر گرفته شده بسیار زیاد است و در وقت و هزینه مسافران صرفه‌جویی نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مطالعات قطار شهری شهرستان شهریار نیز به صورت کامل انجام نشده و ایستگاه میدان راه‌آهن برای مقصد مسافران شهریاری مدنظر قرار گرفته شده است، عنوان کرد: نمایندگان مجمع شهرستان‌های استان تهران طی نامه‌ای به وزیر کشور درخواست کرده‎‌اند تا سازمان مترو شهرستان‌های استان تهران با مشارکت‌ شهرداری‌ها تشکیل شود.

حق‌وردی با اشاره به اینکه نمایندگان مجمع شهرستان‌های استان تهران قصد دارند تا احداث مترو غرب استان تهران را از صفر آغاز کنند، ادامه داد: عدم احداث مترو شهرستان‌های غرب استان تهران  ظلم در حق مردم است، سه شهرستان شهریار، قدس و ملارد بیش از 1میلیون 600 هزار نفر جمعیت دارند که باید به این میزان جمعیت حدودا 300هزار نفری اتباع بیگانه را نیز اضافه کرد.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: سه شهرستان غرب استان تهران با جمعیت حدودا 2 میلیون نفری فاقد طرح جامع حمل و نقل و حمل و نقل ریلی هستند در حالی که شهر‌های جدید که قرار است در آینده به این جمعیت برسند طرح جامع حمل و نقل دارند و احداث مترو آنها انجام و اجرایی شده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet