خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 08:44:00
سرویس اقتصادی
فتحی مطرح کرد

اقساط سنگین تسهیلات 400 میلیونی مسکن بر دوش خانوارها؛ ضرورت کاهش سود تسهیلات خرید

نماینده مجلس یازدهم گفت: یکی از موضوعات مهم در رابطه با افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن، افزایش مدت زمان پرداخت اقساط است، قطعا اگر این مسئله محقق شود، فشار کمتری به وام گیرندگان برای پرداخت اقساط وارد خواهد شد.
اقساط سنگین تسهیلات 400 میلیونی مسکن بر دوش خانوارها؛ ضرورت کاهش سود تسهیلات خرید نماینده مجلس یازدهم گفت: یکی از موضوعات مهم در رابطه با افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن، افزایش مدت زمان پرداخت اقساط است، قطعا اگر این مسئله محقق شود، فشار کمتری به وام گیرندگان برای پرداخت اقساط وارد خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106716083420.jpg اقساط,سنگین,تسهیلات,400,میلیونی,مسکن,بر,دوش,خانوارها؛,ضرورت,کاهش,سود,تسهیلات,خرید Icana

محسن فتحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصمیم وزارت راه و شهرسازی برای افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن، گفت: در چند سال اخیر قیمت مسکن افزایش اصطلاحا نجومی داشته و این مسئله موجب شده که مردم قدرت مالی کافی را برای خرید مسکن نداشته باشند. حال وزارت راه و شهرسازی با همکاری بانک های عامل، اقدام به افزایش سقف خرید مسکن به 400 میلیون تومان کرده است.

خانه مسکن

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن موجب افزایش قدرت مالی خریداران می شود، بنابر این شاید برخی از زوج های جوان بتوانند از این ابزار برای خانه دار شدن استفاده کنند.

تسهیلات 400 میلیون تومانی، اقساط سنگینی را به دوش خانوارها می اندازد

وی ادامه داد: اما مسئله اینجاست که تسهیلات 400 میلیون تومانی، اقساط سنگینی را به دوش خانوارها می اندازد، از این رو عملا اکثریت زوج های جوان قادر به دریافت این تسهیلات نخواهند بود.

مدت زمان پرداخت اقساط وام 400 میلیونی باید افزایش یابد

فتحی گفت: به نظر من وزارت راه و شهرسازی باید در مسئله افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن، چندین مولفه را مد نظر قرار داشته باشد، یکی از موضوعات مهم در این رابطه، افزایش مدت زمان پرداخت اقساط وام است، قطعا اگر این مسئله محقق شود، فشار کمتری به وام گیرندگان برای پرداخت اقساط وارد خواهد شد.

ضرورت کاهش سود تسهیلات خرید مسکن

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: یکی دیگر از مسائل تأثیرگذار در بحث تسهیلات خرید مسکن، موضوع کاهش سود تسهیلات است، البته به گفته مسئولان وزارت راه، قرار است که تسهیلات 400 میلیونی مربوط به پس‌انداز مسکن جوانان با سود 9 درصد عرضه شود، اما با توجه به میزان وام مذکور، سود تسهیلات باید بیشتر کاهش یابد.

وی افزود: به نظر من مهم ترین برنامه وزارت راه و شهرسازی برای مدیریت بازار مسکن، باید افزایش تسهیلات ساخت و ساز مسکن باشد تا از این طریق، میزان تولید مسکن افزایش یافته و نرخ عرضه و تقاضا به تعادل برسد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet