خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 11:51:18
سرویس سیاسی
یزدیخواه:

شفافیت حقوق و مزایای مسئولان در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: شفافیت در دستگاه‌های گوناگون سبب افزایش اعتماد عمومی به ساختار اداری کشور خواهد شد و ما سعی می‌کنیم که اینگونه مسائل را در دستور کار قرار دهیم.
شفافیت حقوق و مزایای مسئولان در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: شفافیت در دستگاه‌های گوناگون سبب افزایش اعتماد عمومی به ساختار اداری کشور خواهد شد و ما سعی می‌کنیم که اینگونه مسائل را در دستور کار قرار دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202006105251615595.jpg شفافیت,حقوق,و,مزایای,مسئولان,در,دستور,کار,مجلس,قرار,,خواهد,گرفت Icana

سید علی یزدیخواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به تاثیر «شفافیت» در دستگاه‌های گوناگون در جلب افزایش اعتماد عمومی به مجموعه نظام اشاره کرد و گفت: طرح شفافیت آرا از طرح‌های اولیه‌ای بود که در مجلس یازدهم اعلام وصول شد و همین هفته گذشته نیز طرحی مبنی بر شفافیت حقوق کارمندان دولت در رده های اعم از کارمند جز، میانی، وزیر، رئیس جمهور، نماینده و ... پیشنهاد شده که در آینده‌ای نزدیک در دستور کار قرار خواهد گرفت تا مردم نیز در جریان این موضوع نیز باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و پردیس در ادامه افزود: در برخی اوقات شفافیت منجر می‌شود که نماینده محافظه‌کار شود و آن حریت خود را از دست بدهد مثلا در طرحی که با منافع عده ای در حوزه انتخابیه‌ای در تضاد باشد، اما مصالح ملی اقتضا می کند که این طرح دنبال شود؛ بنابراین وقتی که به این طرح رای موافق یا مخالف داده شود در حوزه انتخابیه مورد سوال قرار می‌گیرد و این در هم تنیدگی باعث می‌شود که مصالح ملی گاهی اوقات نادیده گرفته شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مردم باید بدانند وکلای آنها در خانه ملت چه اقداماتی انجام می‌دهند و از این جهت طرح شفافیت یک کار بسیار مناسبی است.

یزدیخواه در ادامه افزود: قطعا؛ شفافیت در دستگاه‌های گوناگون منجر به افزایش اعتماد مردم به مجموعه نظام می‌شود؛ بنابراین اینکه مردم بدانند نماینده آن‌ها چه اقداماتی را انجام می‌دهد باعث امیدواری آنها  به آینده کشور خواهد شد و البته وظیفه نمایندگان و دیگر مسئولان هم بوده که زمینه امید و اعتماد مردم را فراهم کنند./

پایان

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet