خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/07/07 16:36:53
سرویس سیاسی
رضازاده با اشاره به طرح «مقابله با اقدامات خصمانه اقتصادی آمریکا»:

گام‌های زمان‌بندی شده ایران برای مقابله با تحریم‌های آمریکا فردا به صحن می‌آید

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس از جلسه امشب این کمیسیون برای جمع‌بندی طرح مقابله با اقدامات خصمانه اقتصادی آمریکا و ارائه آن به جلسه علنی فردای مجلس خبر داد.
گام‌های زمان‌بندی شده ایران برای مقابله با تحریم‌های آمریکا فردا به صحن می‌آید عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس از جلسه امشب این کمیسیون برای جمع‌بندی طرح مقابله با اقدامات خصمانه اقتصادی آمریکا و ارائه آن به جلسه علنی فردای مجلس خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202009103857875203.jpg گام‌های,زمان‌بندی,شده,ایران,برای,مقابله,با,تحریم‌های,آمریکا,فردا,به,صحن,می‌آید Icana

یعقوب رضازاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش مجلس جهت مقابله با اقدامات خصمانه اقتصادی آمریکا گفت: بعد از موضوع مکانیسم ماشه که از سوی آمریکا به صورت غیرقانونی مطرح و با عدم استقبال اروپایی ها و کشورهایی مانند چین و روسیه مواجه شد، آمریکا برای چندمین بار در پروژه دیگری علیه ایران شکست خورد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران باید به توطئه های آمریکا در حوزه اقتصادی و تحریم ها به نوعی خاتمه دهد، عنوان کرد: کمیسیون امنیت ملی مجلس همگام با دستگاه دیپلماسی کشورمان اعم از رئیس سازمان انرژی اتمی، وزیر امور خارجه، معاونان وی و کارشناسان خبره و مطلع از وزارتخانه های مرتبط با موضوعات امنیتی، طرحی تحت عنوان «مقابله با اقدامات خصمانه اقتصادی آمریکا» را کلید زد.

یعقوب رضازاده

وی در ادامه با بیان اینکه تحریم های مکرر آمریکا علیه ایران منجر به ارائه طرح های مختلفی از سوی نمایندگان شد، اظهار داشت: در نهایت این طرح که قرار است فوریت آن در صحن مجلس به رأی گذاشته شود بعد از ساعت ها بحث و تبادل نظر به جمع بندی رسید که در جلسه امشب کمیسیون امنیت ملی نهایی شده و فردا به صحن ارائه می شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه این طرح بعد از تصویب در صحن و تأیید شورای نگهبان توسط دولت می شود، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی قصد خروج از برجام ندارد اما گام هایی برای مقابله با اقدامات خصمانه اقتصادی آمریکا که ناشی از خروج از برجام است، بر می داریم که این طرح 8 ماده ای به صورت زمان‌بندی شده گام های بعدی جمهوری اسلامی را در این حوزه مشخص می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet