خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 08:32:00
سرویس استان ها
گودرزی؛

نظام پولی و بانکی ما در خدمت تولید نیست/ عدم وجود صنایع تبدیلی به صنایع مکمل در واحدهای تولیدی درود و ازنا

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ظرفیت‌های بیشمار این دو شهرستان متاسفانه صنایع تبدیلی به صنایع مکمل در این مناطق وجود ندارد و کشاورزان اغلب خام فروشی می کنند.
نظام پولی و بانکی ما در خدمت تولید نیست/ عدم وجود صنایع تبدیلی به صنایع مکمل در واحدهای تولیدی درود و ازنا نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ظرفیت‌های بیشمار این دو شهرستان متاسفانه صنایع تبدیلی به صنایع مکمل در این مناطق وجود ندارد و کشاورزان اغلب خام فروشی می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202009102331434132.jpg نظام,پولی,و,بانکی,ما,در,خدمت,تولید,نیست/,عدم,وجود,صنایع,تبدیلی,به,صنایع,مکمل,در,واحدهای,تولیدی,درود,و,ازنا Icana

حسین گودرزی؛ نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص مشکلات موجود در حوزه انتخابیه خود، گفت: همانند سایر نقاط کشور مشکل بیکاری و اشتغال از عمده مشکلات این حوزه انتخابیه نیز است، در استان لرستان میزان بیکاری بسیار بیشتر از شهرهای دیگر است، شهرستان های درود و ازنا زمانی قطب صنعت غرب کشور بود ولی به مرور زمان با فرسودگی صنایع و عدم نوسازی، شرایط اقتصادی و اشتغال در این شهرستان با مشکل مواجه شده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از صنایعی که طی سال های اخیر تعطیل شده صنایع غذایی گَهر است از عمده مشکلات ما در این منطقه، صنایع راکد و نیمه فعال هستند که بخش عمده‌ای از بیکاری شهرستان به همین دلیل همین موضوع است.

نظام پولی و بانکی ما در خدمت تولید نیست 


نماینده مردم درود و ازنا با تاکید بر اینکه نظام پولی و بانکی ما در خدمت تولید نیست افزود: در شهرستان دورود و ازنا حدوداً ۱۵۰ کارخانه سنگبری داریم که متاسفانه تکنولوژی این واحدهای تولیدی به ۲ الی ۳ دهه پیش برمیگردد، در این راستا بانک‌ها باید برای نوسازی این واحدها تسهیلات و اعتباراتی را در نظر بگیرند.

عدم وجود صنایع تبدیلی به  صنایع  مکمل در واحدهای تولیدی درود و ازنا

گودرزی در پایان عنوان کرد:  با توجه به ظرفیت‌های بیشمار این دو شهرستان در حوزه کشاورزی، وجود آب فراوان و زمین های مناسب برای کشت، متاسفانه صنایع تبدیلی به صنایع مکمل در این مناطق وجود ندارد و کشاورزان اغلب خام فروشی می کنند و به همین جهت ارزش افزوده نیز ایجاد نمی شود چنانچه این موانع رفع شود مشکلات بیکاری نیز در این شهرستان‌ها حل خواهد شد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet