حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 08:52:00
سرویس استان ها
علی پور عنوان کرد؛

واردات گوشت؛ دام در دست دامدار چالدرانی گذاشت/ تاثیر بد بسته شدن مرز بازرگان در اقتصاد مردم ماکو

نماینده ماکو و چالدران در مجلس شورای اسلامی گفت: محل درآمد ۸۰ درصد مردم شهرستان چالدران مبتنی بر دامداری است ولی متاسفانه طی سال‌های اخیر دولت با واردات گوشت،  سبب شد تا دام در دست دامدار بماند.
واردات گوشت؛ دام در دست دامدار چالدرانی گذاشت/ تاثیر بد بسته شدن مرز بازرگان در اقتصاد مردم ماکو نماینده ماکو و چالدران در مجلس شورای اسلامی گفت: محل درآمد ۸۰ درصد مردم شهرستان چالدران مبتنی بر دامداری است ولی متاسفانه طی سال‌های اخیر دولت با واردات گوشت،  سبب شد تا دام در دست دامدار بماند. https://cdn.icana.ir/d/019/111211.jpg واردات,گوشت؛,دام,در,دست,دامدار,چالدرانی,گذاشت/,تاثیر,بد,بسته,شدن,مرز,بازرگان,در,اقتصاد,مردم,ماکو Icana

محمد علی پور؛ نماینده مردم ماکو, شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با بیان اینکه حوزه انتخابیه بنده با ۲ کشور همسایه مرز مشترک دارد، به طوریکه مرز بازرگان بزرگترین مرز زمینی کشور است افزود: مشکل اصلی در این شهرستان ها به ویژه در ماکو به بسته شدن مرزها مربوط میشود، به دلیل ممنوعیت های کرونایی، بسته شدن مرز برای مسافرین و محدود شدن ترددها،  مردم این منطقه شدیدا دچار مشکل شده اند، اقتصاد مردم این منطقه به تجارت حاصل از مرزها وابسته است.

وی ادامه داد: عملکرد دولت در پروژه های  آب و سیستم نوین آبیاری خوب بوده و میتوان گفت این پروژه ها ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند ولی بنا به دلایل متعدد سد کریم آباد هنوز به بهره برداری نرسیده اند که مردم در این خصوص دچار مشکل شده اند.

علی پور تصریح کرد: محل درآمد ۸۰درصد مردم شهرستان چالدران مبتنی بر دامداری است ولی متاسفانه طی سال‌های اخیر دولت با واردات گوشت،  سبب شد تا دام در دست دامدار بماند که این خود مشکلات زیادی شده است، چنانچه دامدار دام خود را نفروشد چگونه میتواند امرار معاش کرده و چرخه زندگی اش را بچرخاند؟ 

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: متاسفانه دولت در این زمینه عملکرد ضعیفی داشته زیرا برنامه ای برای خرید تضمینی ندارد و کسانی که دامدار هستند به شدت متضرر میشوند زیرا اگر دام در موعد مقرر فروخته نشود هزینه های اضافی مثل تامین علوفه و خوراک دامی برای دامدار دارد که متاسفانه بدون هیچ تسهیلاتی دامدال مجبور به تهیه آن است.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet