خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 09:21:00
سرویس استان ها
داوودی مطرح کرد؛

کشت سیب زمینی برای کشاورز صرفه اقتصادی ندارد/ صادرات سیب زمینی باید از سر گرفته شود

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: ممنوعیت صادرات سیب زمینی سبب شد تا کشاورزان کشاورزان متضرر شوند زیرا هزینه کاشت و برداشت بیشتر از فروش است.
کشت سیب زمینی برای کشاورز صرفه اقتصادی ندارد/ صادرات سیب زمینی باید از سر گرفته شود نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: ممنوعیت صادرات سیب زمینی سبب شد تا کشاورزان کشاورزان متضرر شوند زیرا هزینه کاشت و برداشت بیشتر از فروش است. https://cdn.icana.ir/d/019/201911100398129398.jpg کشت,سیب,زمینی,برای,کشاورز,صرفه,اقتصادی,ندارد/,صادرات,سیب,زمینی,باید,از,سر,گرفته,شود Icana

یوسف داودی نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: خرید تضمینی سیب زمینی یکی از اصلی‌ترین مشکلات این منطقه است متاسفانه کشاورزان پس از کاشت و برداشت فروش آنچنانی ندارند، زیرا قیمت سیب‌زمینی بسیار پایین است، یکی دیگر از مشکلات شهرستان سراب گران بودن قیمت نهاده های دام و طیور و همچنین کمیاب بودن آنهاست.

داوودی تاکید کرد: با توجه به اینکه تا سال گذشته که صادرات سیب زمینی بدون هیچ مشکلی انجام میشد، شرایط خیلی بهتر بود ولی متاسفانه ممنوعیت  صادرات این محصول سبب شده تا کشاورزان متضرر شوند، زیرا در حال حاضر هزینه کاشت و برداشت بیشتر از فروش است به طوریکه هر کیلو سیب زمینی از کشاورز  ۱۵۰۰ تومان خریداری می شود در حالیکه هزینه تمام شده برای او ۲ هزار تومان است پس در نتیجه هیچ صرفه اقتصادی برای کشاورز ندارد. 

وی گفت: مهم ترین موضوع در حوزه راه و شهرسازی، بزرگراه سراب به سمت اردبیل است که انتظارمان از دولت تکمیل هر چه سریع‌تر آن است.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet