حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 09:03:24
سرویس صحن
در صحن علنی صورت گرفت

آغاز بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت

بررسی صلاحیت رزم حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد.
آغاز بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت بررسی صلاحیت رزم حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202009100647995331.jpg آغاز,بررسی,صلاحیت,وزیر,پیشنهادی,صمت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه 8 مهر ماه) با دستور کار بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت برگزار می شود.

براساس ماده 204 قانون آئین نامه داخلی مجلس نمایندگان در این جلسه کارنامه کاری، تحصیلی و برنامه علیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی صمت را بررسی می‌کنند.

طبق این ماده از آیین نامه داخلی مجلس، در ابتدای رسیدگی به صلاحیت وزیر پیشنهادی، گزارش کمیسیون صنعت، معدن و تجارت در خصوص برنامه ها و صلاحیت های رزم حسینی قرائت می شود. سپس در صورت حضور رئیس جمهور در جلسه، روحانی فرصت دارد به مدت یک ساعت از  برنامه و صلاحیت وزیر پیشنهادی دفاع کند. پس از آن دو نماینده موافق و دو نماینده مخالف به قید قرعه و با رعایت یک موافق و یک مخالف هر کدام به مدت 15 دقیقه نطق می کنند.

آئین نامه مجلس می گوید نماینده موافق یا مخالف می تواند تمام یا بخشی از وقت خود را به نماینده ای دیگری برای بیان موافقت یا مخالفت خود اختصاص دهد. پس از آن وزیر پیشنهادی می تواند به مدت نیم ساعت برنامه‌های خود را تشریح و از صلاحیت خود دفاع کند، رئیس جمهور می‌تواند از زمان منظور شده برای وزیر پیشنهادی استفاده و صحبت های پایانی خود را بیان کند.

پس از بحث و بررسی و استماع نظرات موافق، مخالف و دفاع وزیر پیشنهادی و رئیس جمهور از برنامه ها و صلاحیت، که بالغ بر دو ساعت  و نیم می شود، مجلس در مورد برنامه ها و صلاحیت وزیر پیشنهادی وارد رای گیری می شود، در زمان رای گیری که این زمان باید دولتمردان از صحن علنی خارج شوند.

رای گیری برای رای اعتماد به وزیر پیشنهادی طبق ماده 118 آیین نامه داخلی به صورت مخفی با ورقه(غیرالکترونیکی) انجام می شود و اگر رزم حسینی بتواند رای موافق نصف به علاوه یک نمایندگان حاضر در جلسه را جلب کند، برای مدت باقی مانده از عمر دولت، سکان وزارت صنعت، معدن و تجارت را در دست می‌گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet