خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/07/08 15:06:51
سرویس سیاسی
نوش آبادی:

خیانت امارات و بحرین هویت اتحادیه عرب را مخدوش کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است سرباز زدن فلسطین از پذیرش ریاست دوره‌ای اتحادیه عرب به دلیل خیانت امارات و بحرین به آرمان‌های اسلامی-عربی است.
خیانت امارات و بحرین هویت اتحادیه عرب را مخدوش کرد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است سرباز زدن فلسطین از پذیرش ریاست دوره‌ای اتحادیه عرب به دلیل خیانت امارات و بحرین به آرمان‌های اسلامی-عربی است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005105459492234.jpg خیانت,امارات,و,بحرین,هویت,اتحادیه,عرب,را,مخدوش,کرد Icana

حسین نوش آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عدم پذیرش ریاست دوره ای اتحادیه عرب از سوی فلسطین گفت: اتحادیه عرب از بدو شکل گیری اهدافی داشت که به نظر می رسید ظرفیت قابل توجهی برای دفاع از حقوق جهان عرب و پیگیری مشکلات کشورهای عربی و اسلامی ایجاد کرده و می تواند پشتوانه ای برای جریان بیداری اسلامی در دنیا باشد.

اتحادیه عرب پیش از خیانت برخی سران عربی ظرفیت حمایت از حقوق 150 میلیون نفر عرب را داشت

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز تأسف از خیانت برخی کشورهای وابسته عربی و علنی کردن روابط خود با رژیم جعلی اسرائیل، اظهار داشت: این کشورها هویت اتحادیه عرب را مخدوش کردند در حالی که این اتحادیه می توانست در عرصه بین الملل ثمربخش بوده و از حقوق 150 میلیون نفر عرب ساکن منطقه حمایت کند.

وی افزود: در این میان رفتار خائنانه کشورهای عربی همچون امارات و بحرین در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بیش از پیش ماهیت اتحادیه عرب را زیر سوال برد و جبهه عربی-اسلامی را مقابل زیاده خواهی رژیم صهیونیستی تضعیف کرد.

اتحادیه عرب قابلیت گذشته را ندارد

نوش آبادی در ادامه سرباز زدن فلسطین از پذیرش ریاست دوره ای اتحادیه عرب را به خاطر ظلم به ملت این کشور و خیانت به آرمان های اسلامی-عربی دانست و افزود: از این رو اتحادیه عرب ظرفیت و قابلیت گذشته را نداشته و نمی تواند در عرصه جهانی ایفای نقش کند مگر اینکه مجددا از سوی کشورهایی که موضع منصفانه ای دارند و به آرمان های فلسطین وفادار هستند، احیا شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه رژیم عربستان و برخی کشورهای وابسته اجازه نداده اند اتحادیه عرب جایگاه خود را در روابط بین الملل و منطقه ای پیدا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet