حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 10:11:43
سرویس سیاسی
عباس زاده مشکینی:

کمیسیون امنیت ملی تأسیس باشگاه تحریمی‌ها را از دولت پیگیری می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است تأسیس باشگاه تحریمی‌ها نیاز به تشکیل کمیسیون ویژه در مجلس نداشت و کمیسیون امنیت ملی این موضوع را از دستگاه دیپلماسی پیگیری خواهد کرد.
کمیسیون امنیت ملی تأسیس باشگاه تحریمی‌ها را از دولت پیگیری می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است تأسیس باشگاه تحریمی‌ها نیاز به تشکیل کمیسیون ویژه در مجلس نداشت و کمیسیون امنیت ملی این موضوع را از دستگاه دیپلماسی پیگیری خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202009101738233064.jpg کمیسیون,امنیت,ملی,تأسیس,باشگاه,تحریمی‌ها,را,از,دولت,پیگیری,می‌کند Icana

محمود عباس زاده مشکینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر ضرورت تأسیس باشگاه کشورهای تحریمی در عرصه بین الملل، گفت: تأسیس این باشگاه باید از سوی دستگاه دیپلماسی پیگیری شود.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه کشورهای بسیاری تحت تحریم یکجانبه آمریکا قرار گرفته اند، اظهار داشت: هر کدام از این کشورها مزیت های رقابتی ویژه ای داشته و دارای ظرفیت در یک حوزه خاص هستند که اگر با هم افزایی، مدنظر قرار گیرد، می تواند مشکلات کشورهای تحریم شده را حل کند.

وی ایده تأسیس یک نهاد بین المللی با عضویت کشورهای تحریمی را مثمر ثمر دانست و افزود: این مهم نمی تواند از طریق تشکیل کمیسیون ویژه در مجلس پیگیری شود چرا که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به صورت تخصصی این مأموریت را در قالب فعالیت های خود دارد.

عباس زاده مشکینی ادامه داد: طرح منسجم، عالمانه و بازدارنده ای نسبت به اقدامات خصمانه آمریکا در کمیسیون امنیت ملی تدوین شده است که با طرح و تصویب در صحن علنی می تواند بسیار کارساز باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر وظیفه دولت در تأسیس باشگاه تحریمی ها خاطرنشان کرد: با هم افزایی میان کشورهای تحریم شده و با تغییر ارز مبادلاتی و استفاده از یک ارز مشترک میان این کشورها می توان از آسیب های تحریم های ظالمانه آمریکا بر اقتصاد این کشورها کاست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet