خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 10:25:46
سرویس صحن
مطهری در مخالفت با وزیر پیشنهادی صمت:

ضرورت شفاف سازی فسادهای گسترده رزم حسینی در شرکت های مرتبط با مس کرمان/ کسی که به واردات اعتقاد دارد، نمی تواند تولید را رونق بخشد

نماینده مردم گرمسار در مخالفت با وزیر پیشنهادی صمت، بر شفاف سازی فسادهای گسترده رزم حسینی در شرکت های معدنی و مس کرمان تاکید کرد و گفت: کسی که به واردات ماشین آلات سنگین اعتقاد دارد، نمی تواند تولید داخلی را رونق بخشد.
ضرورت شفاف سازی فسادهای گسترده رزم حسینی در شرکت های مرتبط با مس کرمان/ کسی که به واردات اعتقاد دارد، نمی تواند تولید را رونق بخشد نماینده مردم گرمسار در مخالفت با وزیر پیشنهادی صمت، بر شفاف سازی فسادهای گسترده رزم حسینی در شرکت های معدنی و مس کرمان تاکید کرد و گفت: کسی که به واردات ماشین آلات سنگین اعتقاد دارد، نمی تواند تولید داخلی را رونق بخشد. https://cdn.icana.ir/d/019/202009100555118859.jpg ضرورت,شفاف,سازی,فسادهای,گسترده,رزم,حسینی,در,شرکت,های,مرتبط,با,مس,کرمان/,کسی,که,به,واردات,اعتقاد,دارد،,نمی,تواند,تولید,را,رونق,بخشد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اردشیر مطهری در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه 8 مهر ماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با علیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: رهبر معظم انقلاب در ابتدای آغاز به کار مجلس یازدهم این مجلس را انقلابی دانستند، لذا مسئولیت ما را در قبال حاکمیت و مردم دوچندان کرده است. متاسفانه وزیر پیشنهادی صمت توسط رئیس جمهوری به مجلس معرفی شده که خودش را مخفی کرده و در انظار عمومی حاضر نمی شود. آقای روحانی برای دومین بار است که جهت دفاع از وزیر پیشنهادی خود در مجلس حاضر نمی شود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای روحانی؛ مردم ذره ایی به شما اعتماد ندارند، لذا به وزیری که دو دهه خارج از کشور زندگی کرده نیز اعتماد نخواهند کرد.

وی با اشاره به پشت پرده ملاقات افراد فاسد با رزم حسینی و برخی از مسئولان نمایندگان قبل از جلسه رأی اعتماد، تصریح کرد: آقای رزم حسینی؛ شما چگونه می توانید در کشوری خدمت کنید که دو دهه آن را رها کرده و در کانادا زندگی کردید و خانواده شما همچنان در آنجا هستند. آقای روحانی نیز برای نمایندگان مجلس یازدهم حرمتی قائل نشده، البته به نظر می رسد که کرونا بهانه است.

مطهری با یادآوری ارتباط علیرضا رزم حسینی با زکی اسدی و آقای علی اکبر پوریانی گفت: وزیر پیشنهادی صمت باید درباره ارتباط خود با این افراد و فسادهایی که داشته، شفاف سازی کند. موضوع دوتابعیتی رزم حسینی انحرافی است تا از فساد اقتصادی مجموعه های او غافل شویم. آقای رزم حسینی؛ باید درباره فروش شرکت صوری خود به شرکت ملی مس شفاف سازی کنید. او از اوایل دهه هشتاد با آقای پوریانی از مافیای معدن کرمان شراکت داشته و به همراه برادرش جواد رزم حسینی و محمدعلی و محمدرضا و محمدمهدی رزم حسینی نیز با شرکت های معدنی و فولادی برای فرار از مالیات معاملات فراوانی را انجام داده اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: وزیر پیشنهادی صمت باید درباره فروش شرکت ورشکسته خود به شرکت ملی مس سرچشمه توضیح دهد. ونی در خرداد 1384 به همراه مسعود خبازی و علی اکبر پوریانی هیات مدیره شرکت خدماتی بازرگانی یارانه مس را راه اندازی و رزم حسینی به عنوان هیات مدیره، پوریانی به عنوان نایب رئیس و خبازی به عنوان نایب رئیس این شرکت فعالیت خود را آغاز کرده و بخش قابل توجهی از سهام بی ارزش این شرکت را به شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه فروختند.

وی یادآور شد: آقای رزم حسینی سهام بی ارزش شرکت خدمات بازرگانی معادن و فلزات غیرآهنی صوری خود را نیز به صندوق بازنشستگی صنایع مس ایران فروختند. همچنین بخشی از سهام شرکت صوری را به شرکت آتیه اندیشان مس فروخته است، آیا شما این وضعیت را رصد نکردید؟ او در دهه 90 نیز پس از آنکه در دولت آقای روحانی سمت می گیرد، بازماندگان، این شرکت را ورشکسته اعلام می کنند و با هزینه گزاف به شرکت های مهم مس فروخته می شود.

مطهری افزود: وزارت صمت آیا گره ای از کار مردم باز کرده است که بخواهد در این 7 ماه باقی مانده از دولت بتواند با فساد مقابله کند یا گره ای از مشکلات مردم باز کند؟ متاسفانه نمایندگانی در مجلس نقش کدخدایی را برای ایشان بازی می کنند و در این میان 3 پیشنهاد برای انصراف از مخالفت به بنده داده اند!

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی به عضویت رزم حسینی در هیات مدیره شرکت همیار ماشین آسیا که واردکننده ماشین های سنگین است، اشاره کرد و گفت: چطور کسی که به واردات ماشین آلات سنگین به کشور اعتقاد دارد، می تواند بحث تولید داخلی و وزارتخانه صنعت را مدیریت کند؟ با انتخاب ایشان وضعیت مردم بدتر می شود. ما در شاه عبدالعظیم هم نمی توانم زندگی کنیم، اما ایشان چگونه با خانواده در کانادا زندگی می کند! رزم حسینی فسادهایی را نیز در زمان های مسئولیتش در وزارت نفت داشته است./

پایان پیام

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet