حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 11:46:57
سرویس صحن
در جریان بررسی کلیات طرح یک فوریت تامین کالاهای اساسی؛

مخالف: دولت نمی تواند به اهداف پیش بینی شده دست یابد/موافق: تامین کالاهای اساسی سفره محرومان را ترمیم می کند

مخالف کلیات طرح یک فوریت تامین کالاهای اساسی معتقد است این طرح پیچیده بوده و دولت نمی تواند به تمام اهداف آن دست یابد، در حالی که موافق طرح مذکور می گوید تامین کالاهای اساسی به ترمیم سفره محرومان کمک می کند.
مخالف: دولت نمی تواند به اهداف پیش بینی شده دست یابد/موافق: تامین کالاهای اساسی سفره محرومان را ترمیم می کند مخالف کلیات طرح یک فوریت تامین کالاهای اساسی معتقد است این طرح پیچیده بوده و دولت نمی تواند به تمام اهداف آن دست یابد، در حالی که موافق طرح مذکور می گوید تامین کالاهای اساسی به ترمیم سفره محرومان کمک می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202009107228745447.jpg مخالف:,دولت,نمی,تواند,به,اهداف,پیش,بینی,شده,دست,یابد/موافق:,تامین,کالاهای,اساسی,سفره,محرومان,را,ترمیم,می,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 8 مهرماه) مجلس شورای اسلامی طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی را بررسی کردند.

سیدعلی موسوی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مخالفت با طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی، گفت: از آن جا که در این طرح 3 موضوع کالاهای اساسی، همسان سازی حقوق و تکمیل طرح های نیمه تمام عمرانی مطرح شده است دولت نمی تواند از پس اجرای آن برآید.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی افزود: برای کمک به مستضعفان علاوه بر تامین کالاهای اساسی باید به اموری همچون ودیعه مسکن، قبوض آب، برق وگاز و هزینه های درمانی نیز توجه شود.

وی با اشاره به تدوین طرحی دو فوریتی به منظور حمایت معیشتی از 5 دهک پایین جامعه، اضافه کرد: در این طرح مسائلی مانند تامین کالاهای اساسی، ودیعه مسکن، کمک هزینه درمانی و پرداخت قبوض آب، برق و گاز دیده شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، طرح تامین کالاهای اساسی را طرحی پیچیده و سنگین توصیف کرد و ادامه داد: دولت نمی تواند به تمام اهداف پیش بینی شده در طرح مذکور دست یابد.

در ادامه نشست علنی مجلس شورای اسلامی احد آزادیخواه در جریان طرح تامین کالاهای اساسی، گفت: علیرغم مصوبات ستاد کرونا نمایندگان مردم علاوه بر حضور در کمیسیون ها و فراکسیون ها 12 ساعت نیز در جلسه علنی حاضر می شوند و در خط مقدم نوکری مردم حضور دارند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: پس لرزه علیه مجلس انقلابی خم به ابروی نمایندگان نمی آورد و آن ها مسیر نوکری مردم را با افتخار ادامه داده و کم نمی گذارند.

وی در موافقت با طرح تامین کالاهای اساسی گفت: براساس گزارش تفریغ بودجه اختصاص ارز 4200 تومانی در سال های گذشته موجب رانت و فساد شده که تصویب طرح تامین کالاهای اساسی به معنای مبارزه عملی با رانت و حیف و میل بیت المال است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: براساس گزارش تفریغ بودجه حدود 5 میلیارد دلار از ارز دولتی اختصاص یافته برای واردات، به کشور بازنگشته است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه افرادی که به دنبال تخریب مجلس هستند چرا صحبتی از ارز دولتی حیف و میل شده نمی کنند، ادامه داد: مجلس انقلابی اجازه رانت نمی دهد. تصویب طرح مذکور موجب ترمیم سفره محرومان می شود.

آزادیخواه درباره انتقادات برخی افراد به طرح تامین کالاهای اساسی مبنی بر اینکه شبکه توزیع مناسب در کشور وجود ندارد، گفت: ما پیش از این نیز تجربه توزیع کالا به این شیوه را در زمان جنگ داشتیم و در شرایط کنونی نیز مسلما اجرای این طرح آسان تر خواهد بود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet