حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 13:19:28
سرویس صحن
طرح تامین کالاهای اساسی به کمیسیون برنامه ارجاع شد

انتقاد قالیباف از بی توجهی دولت درباره نابسامانی شبکه توزیع کالاهای اساسی

رئیس مجلس نابسامانی شبکه توزیع کالاهای اساسی در کشور را ناشی از بی توجهی دولت دانست و گفت: ارزهای ۴۲۰۰ تومانی با نرخ تمام شده کالاها نصیب دلالان شد و این ناشی از نابسمانی در شبکه توزیع کشور است.
انتقاد قالیباف از بی توجهی دولت درباره نابسامانی شبکه توزیع کالاهای اساسی رئیس مجلس نابسامانی شبکه توزیع کالاهای اساسی در کشور را ناشی از بی توجهی دولت دانست و گفت: ارزهای 4200 تومانی با نرخ تمام شده کالاها نصیب دلالان شد و این ناشی از نابسمانی در شبکه توزیع کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/202009100212044619.jpg انتقاد,قالیباف,از,بی,توجهی,دولت,درباره,نابسامانی,شبکه,توزیع,کالاهای,اساسی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 8 مهر ماه) مجلس شورای اسلامی با ارجاع طرح تامین کالاهای اساسی به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات با 204 رأی موافق، 11 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 241 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

دکتر محمدباقر قالیباف در این رابطه گفت: مجلس به دو موضوع تولید مسکن و طرح تامین کالاهای اساسی در روزهای اخیر با هدفمندی و جهت گیری مشخص رأی مثبت داده است و این دو طرح نشان داد که مجلس برای تحقق تولید مسکن و تامین کالاهای اساسی مصمم است.

وی ادامه داد: پورمحمدی معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه در جریان بررسی کلیات طرح نکاتی را مطرح کردند و در مورد این موضوع صحبت شد، اعضای کمیسیون  هم به این موضوع اشاره کردند و پیشنهاد این است که قبل از اینکه وارد جزئیات طرح شویم فرصتی در اختیار کمیسیون قرار گیرد تا طرح به کمیسیون برنامه و بودجه برای بررسی بیشتر جزئیات ارجاع شود، زیرا دولت هم معتقد است پیشنهاداتی داریم که در رابطه با تامین منابع مورد نیاز طرح باید به توافق برسیم وسپس جزئیات را برای تصویب به صحن بیاوریم البته کمیسیون و هیات رئیسه نیز با این فرآیند موافق هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بنابراین از نمایندگان می خواهیم برای ارجاع طرح به کمیسیون موافقت کنند البته نابسامانی شبکه توزیع در کشور ناشی از بی توجهی دولت نسبت به ساماندهی است. وقتی ارزهای 4200 تومانی به کالا تبدیل شد و به دست مصرف کننده رسید، با قیمت های تمام شده ای  بود که مابه التفاوت ارز نصیب دلالان شد و این ضعف دولت است.

وی با بیان اینکه نمایندگان بر این موضوع تاکید دارند که باید کالاهای اساسی توزیع شود، یادآور شد: در شرایط کنونی و با وجود   فناوری و ظرفیت ها، این ظرفیت در کشور وجود دارد که کالا توزیع شود و دولت باید حتما این کار را انجام دهد؛ پیشنهادات دولت برای تامین منابع را می پذیریم و قبول داریم بنابراین ضرورت دارد این طرح برای بررسی بیشتر جزئیات به کمیسیون ارجاع شود تا در اولین فرصت مجدد به صحن بازگردد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet