خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1399/07/08 13:22:03
سرویس صحن
کریمی فیروزجایی قرائت کرد:

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور/لزوم تعیین تکلیف معلمان نهضتی و حق التدریس

عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور/لزوم تعیین تکلیف معلمان نهضتی و حق التدریس عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104552573206.jpg تذکرات,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور/لزوم,تعیین,تکلیف,معلمان,نهضتی,و,حق,التدریس Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی کریمی فیروزجایی عضو هیات رئیسه مجلس در نشست علنی امروز (سه شنبه، 8 مهرماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد.

- تذکر یعقوب رضازاده نماینده سلماس به همراه 39 نماینده دیگر به وزیر آموزش و پرورش لزوم تعیین تکلیف نیروهای نهضتی و حق التدریسی پذیرفته نشده در آزمون.

- تذکر بهروز محبی نجم آبادی نماینده مردم سبزوار به وزیر راه و شهرسازی؛ لزوم متناسب سازی وام روستایی با توجه به گرانی اخیر ساخت و ساز، همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش؛ در خصوص بررسی علت انتقال معلمین حوزه انتخابیه سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن به نقاط دیگر استان.

- تذکر معین الدین سعیدی نماینده چابهار به وزیر آموزش و پرورش؛ لزوم اقدام جدی در خصوص وضعیت نابه سامان معلمان خرید خدمات.

- تذکر حبیب الله دهمرده نماینده زابل، زهک و هیرمند به وزیر نیرو؛ لزوم اقدام جدی در راستای نمک زدایی آب دریا و انتقال آن به مناطق موردنیاز.

- تذکر سلمان ذاکر نماینده ارومیه به وزیر راه و شهرسازی؛ در خصوص کاهش مبلغ عوارض پل شهید کلانتری و حذف عوارض دوم جاده ارومیه به تبریز، همچنین تذکر به وزیر آموزش و پرورش؛ در خصوص لزوم جذب و برطرف کردن مشکل نیروهای شرکتی، نهضتی و معلمان قرآنی و حجمی، همچنین تذکر به وزیر اقتصاد؛ در خصوص لزوم رسیدگی به افزایش بیکاری در آذربایجان غربی خصوصا ارومیه، همچنین تذکر به وزیر تعاون؛ در خصوص لزوم افزایش حقوق مستمری بگیران و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و تهیه مسکن آن ها.

- تذکر مالک شریعتی نیاسر نماینده تهران به همراه 37 نماینده دیگر به رئیس جمهور در خصوص ضرورت تشکیل جلسه هیات امنای صندوق توسعه ملی و تصویب تنفس خوراک پالایشگاه ها.

- تذکر محمدرضا میرتاج الدینی نماینده تبریز به همراه 66 نماینده دیگر به رئیس جمهور؛ در خصوص الزام بانک مرکزی بر صدور اجازه ترخیص 3.5میلیون تن کالای وارد شده در گمرکات به غیر از کالاهای لوکس.

- تذکر سیدجواد حسینی کیا نماینده سنقر به همراه 87 نماینده دیگر به وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی در خصوص لزوم تسریع در پرداخت وام مسکن روستایی.

- تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر و 33 نماینده دیگر به وزیر بهداشت در خصوص لزوم اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در دستگاه های زیرمجموعه این وزارتخانه و ارجاع متخلفان به مراکز اداری، همچنین تذکر به وزیر نفت در خصوص ضرورت تامین کنتور و علمک گاز با توجه به فرا رسیدن فصل سرما.

- تذکر حبیب آقاجری نماینده ماهشهر به وزیر راه و شهرسازی در خصوص لزوم بهسازی جاده حادثه خیز امیدیه.

- تذکر رسول فرخی نماینده سیاهکل به وزیر جهاد کشاورزی؛ در خصوص لزوم تسریع در پرداخت خسارت سیل به شالیکاران استان گیلان.

- تذکر کتبی جعفر قادری نماینده مردم شیراز و زرقان به همراه مسلم صالحی، روح‌الله نجابت، حجت‌الله فیروزی و جلال رشیدی کوچی به وزیر آموزش و پرورش در خصوص لزوم جلوگیری از ایجاد تزلزل در مدیریت دانشگاه فرهنگیان استان فارس.

- تذکر کتبی سید سلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه به رئیس جمهور در خصوص لزوم تنظیم ارز تعهدی و تطبیق آن با نوع صادرات و رفع نیاهای مردم خصوصا در استان‌های قطب کشاورزی، همچنین تذکر وی به وزیر نیرو در خصوص لزوم پیگیری دو سد نازلوچایی و پلاندوز چایی ارومیه، همچنین تذکر وی به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص لزوم رسیدگی به درخواست‌های اساتید حق‌التدریسی برای عضویت در هیات علمی دانشگاه‌های آزاد اسلامی و سراسری استان آذربایجان غربی./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet